Синхронізація з європейською енергосистемою під загрозою.

Про зупинку енергоблоків ТЕС через нестачу вугілля ми повідомляли раніше.

Станом на 23 липня з експлуатації виведено 20 блоків теплової генерації через: аварійні ремонти 6 блоків (1778 МВт потужності) відсутність палива 14 блоків (5512 МВт).

Причина — їх систематична робота в збиток, як наслідок, дефіцит обігових коштів для закупівлі палива та підготовки генерації до осінньо-зимового періоду.

За останні 10 днів поставки вугілля на станції в середньому складали 49 тис. тонн на добу, а витрати — 70 тис. тонн. Наразі на складах ТЕС знаходиться лише 938 тис. тонн вугілля. Середньодобове спрацювання вугілля з початку місяця — 16 тис.тонн.

Систематична збитковість теплової генерації створює загрозу не лише для стабільного проходження осінньо-зимового періоду, але й для майбутньої синхронізації з європейською енергосистемою ENTSO-E.

Інтеграція України в енергосистему ЄС запланована на 2023 рік. Однією з умов є здатність української енергосистеми працювати окремо від Росії та Білорусі протягом року.

Синхронізація української енергосистеми з європейською ENTSO-E передбачає фізичне розділення смуг на кордоні України з Росією та Білоруссю. Після завершення об’єднання енергосистем не буде не лише імпорту та експорту з країн пострадянського простору, а й фізичного перетікання електроенергії.

Читайте также:  Валовий зовнішній борг України зріс на понад 2 млрд доларів.

Чи зможуть українські можновладці відмовитись від спекуляцій на ринку електроенергії та повність відмовитись від імпорту електроенергії з Росії та Білорусі покаже час.

А владі потрібно максимально зосередитись на забезпеченні опалювального сезону та безперебійній роботі ТЕС взимку.