Медики працюють на межі можливостей, а держава затримує виплати.

З 1 липня 2020 року діє закон про «ковідні» виплати медикам або їхнім родинам. Державою запроваджено компенсацію у випадку смерті медичного працівника від коронавірусу і у разі, якщо медичний працівник визнаний інвалідом внаслідок перенесення хвороби.

Станом на 1 квітня 2021 року страхові виплати у разі смерті медика отримали 83 родини на суму 132 млн грн.
Хоча загиблих від «ковіду» медиків значно більше – 567 осіб.

Виплати медикам, які перехворіли на «ковід» та стали інвалідами, практично зупинились. За два місяці компенсацію від держави отримали 8 людей, станом на початок квітня – 10 осіб.

Отримати компенсації можуть лише ті медики, які заразилися від пацієнтів. А цей факт ще треба довести. Кожен окремий випадок зараження розглядає спеціальна комісія при лікарнях. Це обов’язкова процедура незалежно від тяжкості захворювання. Через бюрократію та необхідність збору великої кількості довідок (приблизно 40) робота комісій розтягується на місяці.

Медики працюють на межі можливостей, а держава затримує виплати.

За рік боротьби з короноравірусом Мінздрав не зміг спростити процес отримання виплат від держави. Може просто не захотів?

На жаль, ситуація суттєво не змінилась. Виплати затримуються, але тепер вже відомо, що у Фонді соціального страхування не вистачає грошей.

Обіцянки щодо компенсацій давали політики всіх рівнів, від президента до депутатів сільських рад.

В те, що влада спроможна виконати свої порожні обіцянки медики вже просто не вірять.