Меморандуми…

У квітні Криворізький ArcelorMittal, після зустрічі керівництва із Володимиром Зеленським, підписав меморандум з Мінекономіки щодо модернізації виробництва для зниження викидів.

Ціну оновлення називали на рівні $1 мільярда.

Сьогодні там заявляють, що скоріш за все відмовляться від такої обіцянки Зеленському, бо їх не влаштовує зростання ставок на руду (антиахметівський законопроект).

Окрім антиахметівщини – там і для нас закладені податкові сюрпризи, але цей момент поки опустимо…

Інвестицій на мільярд доларів скоріш за все не буде. Попри укладений меморандум. Бо меморандум – це ніщо. Він нікого ні до чого не зобов’язує.

Менше з тим саме через укладений меморандум Укратводору із корпорацією Bechtel, Верховна рада дозволила будівництво Київської обхідної дороги без проведення будь яких тендерів. А там бюджет – мінімум 85 мільярдів.

Меморандуми...

Але всіх заспокоювали, що тепер, ту саму дорогу підрядник буде і проектувати, і будувати ще й залучати інвестиції. В уряді навіть слайди показували із новими формували. А тому – дозволити будувати дорогу на 85 ярдів без тендерів – крок вимушений

Читайте также:  Из выступления Зеленского в ООН.

І що в результаті?

Служба автомобільних доріг витрачає гроші з бюджету на проектування мосту для обхідної дороги. Тобто новий формат будівництва зламався на етапі проектування.

І так само буде й далі. Головне ж, що в законі прямо написано, що обов’язковість проведення тендерів не поширюється на будівництво дороги

Так що читаючи пафосні звіти про червоний укладений меморандум, а таких буде ще дуже багато, просто не забувайте – це ніщо, що нікого нічого не зобов’язує.