Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Мир розовых единорогов.

В интересное время живем. 67 лет существовала #ПАСЕ и не было случая, чтобы ее президента меняли досрочно. И настолько все было чинно-благородно, что у них даже не прописана такая процедура. Мир розовых единорогов :-)

Испанец Аграмунт создал прецедент.
Глава украинской делегации в ПАСЕ, Владимир Арьев, пишет, что Бюро ПАСЕ подавляющим большинством голосов высказало недоверие своему президенту Аграмунту. Европейские политики обычно до такого позора не доводят, а быстренько подают в отставку сами. Интересно, как поступит после такой звонкой пощечины Аграмунт? Уйдет или будет цепляться за кресло до последнего?
Европейцы проглядели момент, когда в Кремле стали разлагать не только политиков и институции вроде OSCE или Transparency International, а ценности западных демократий. Чиновник такого уровня, доведший дело до выражения недоверия – позор и плевок в лицо избирателям, нарушение неписаных правил политического этикета.

Если Аграмунт не уйдет сам, это станет сигналом для многих других политиков: о, а так можно было?!

В Европе много рассуждают о коррупции в Украине, но сейчас сами по уши вляпались в кремлевские коррупционные ловушки. Сотни политиков и десятки политических партий по всей Европе спонсируются из Москвы.
Они получают деньги, консультантов, медиа, бесплатные перелеты и угощения. Все это тщательно фиксируется и потом ФСБ держит их на крючке. В последнее время количество колаборантов среди европейских политиков выросло настолько, что они стали угрожать базовым ценностям Европы. И это куда страшнее полетов Аграмунта в Сирию.


Переклад статті з іспанської преси. В російському стилі прес-секретар Аграмунта пояснив що відбулося.

Представник Аграмунта: у скандалі в ПАРЄ винен… Сорос

Іспанське видання El Сonfidencial, цитує представника Педро Аграмунта, який, захищаючи патрона, заявив, що у скандалі з президентом ПАРЄ “винен Джордж Сорос”, а обвинувачі Аграмунта – “фінансуються цією фінансовою акулою”.
У четвер король Філіп VI виступив в Страсбурзі з нагоди 40-річчя членства Іспанії в Раді Європи. У вівторок Аграмунт пригасив полум’я скандалу, пообіцявши після виступу монарха, в п’ятницю,  оголосити своє остаточне рішення щодо добровільної відставки.
Але все одно, ситуація була настільки напруженою, що Аграмунт, спілкуючись з королем, на публіку вийти так і не зміг – депутати погрожували освистати його, незважаючи навіть на показну поблажливість Філіпе VI до осоружного президента ПАРЄ. Ніхто не хотів споглядати Аграмунта в залі засідань Асамблеї, і він не наважився там з’явитись, розповідає подробиці іспанське медіа.
El Сonfidencial пише, що Аграмунт відмовися від коментарів виданню. Але його представник, звинувативши Сороса і заявивши, що критики скомпрометованого президента ПАРЄ “фінансуються цією фінансовою акулою” уточнив, що мав на увазі структури на кшталт ESI, робота яких, за словами речника Аграмунта, оплачується фінансовим магнатом Джорджем Соросом.
(Незалежний аналітичний центр European Stability Initiative (ESI) має представництва в Берліні, Брюсселі та Стамбулі. З 1999 року цей центр вивчає процеси становлення демократії на Балканах, в країнах Центральної і Східної Європи і на пострадянському просторі. Саме на його дослідження посилався відомий мадридський політолог Хосе Ігнасіо Торребланка в статті про “ікряну дипломатію” Аграмунта, опубліковану ще 24.01.2013 у El Pais , переклад якої ми оприлюднили за місяць до нинішнього скандалу в ПАРЄ – Ред.).

“ESI та інші організації Сороса хочуть знищити Асамблею, тому що вона не поступається тиску з боку Сороса та Вірменії”, – цитує прес-секретаря Аграмунта El Сonfidencial.

Співбесідник видання розцінює те, що нині трапилось з головою ПАРЄ, як “серйозну проблему міжнародного рівня”, адже президент Асамблеї Ради Європи прирівнюється за статусом до глави уряду європейської держави.

«Він також стверджує, що Аграмунт постраждав від спланованої кампанії, спрямованої проти Вірменії в Нагірному Карабасі», – пише El Сonfidencial.

За словами речника, Педро Аграмунт назвав те, що відбулося цього тижня в ПАРЄ «жалюгідним видовищем, котре ажніяк не возвеличує Асамблею та її членів» і ще раз назвав свою поїздку до Сирії «приватним рішенням іспанського сенатора» , чим скористалась “групка парламентів”.

“Основоположні принципи Парламентської Асамблеї включають в себе повагу до прав людини, демократію і верховенство прав – переповідає El Сonfidencial слова Аграмунта його речник. – Тому я закликаю їх (членів ПАРЄ – Ред.) повернутись на шлях консенсусу для досягнення основних цілей, і ми гарантуємо, що ця ситуація (візит в Сирію – Ред.) не повториться”.

Тимчасом в іспанській інформаційній сфері різко активізувались джерела російського впливу.
В кастількому ефірі, пише El Сonfidencial, російською агенцією “Спутнік” поширюються слова Костянтина Косачова, голови Комітету Ради Федерації РФ з міжнародних справ:

 «Проблема в тому, що Аграмунт щиро вважає: ПАРЄ є простором для діалогу, місцем, де приймаються рішення, а не розв’язуються конфлікти».

Іспанцям з посиланням на Косачова ставиться під сумнів рішення пленарного засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо недовіри до роботи іспанського сенатора після його візиту до Башара Аль Асада, пише El Сonfidencial.


Істерика і жовчність російського чиновника зрозумілі. Ми їм наступили на болюче місце. Проте не українська делегація змушувала президента ПАРЄ Аграмунта сідати в російський урядовий літак, фотографуватися з Асадом, а потім в кращих російських політичних традиціях викручуватися, брехати і тікати від відповідальності.
Так, останній місяць я провів в перемовинах і поїздках, доклав максимум зусиль для того щоб підготувати очищення ПАРЄ від корупції і тіньового лоббізму, а потім українська делегація на цій сесії своєю скоординованістю і мегапрофесійністю зробила те, про що європейські медіа пишуть весь тиждень.
Однак без участі інших колег по ПАРЄ, переважно із Західної Європи, це все було би неможливе. Такі як Пушков елементарно не розуміють що багатьох в Асамблеї дістала візантійщина і вони хочуть повернення до справжніх, а не балалаєчних цінностей.

Volodymyr Ariev