Мороз наступає. Чи вистачить вугілля?

За інформацією Міненерго на складах українських ТЕС станом на 12 січня міститься 621 800 тонн вугілля. У цей період 2020 року на складах ТЕС знаходилось близько 2.6 мільйонів тонн вугілля.

Це менше необхідної норми, та в 2.5 рази менше ніж станом на аналогічний період минулого року.

Мороз наступає. Чи вистачить вугілля?

Зараз на складах ТЕС знаходиться:

233 000 тонн вугілля антрацитової групи, який не видобувається в Україні;

388 000 тонн вугілля газової групи українського видобутку, при номінальній потужності складів 4 344 тис. тонн.

Згідно з нормами гарантованих запасів відповідно до Порядку формування Прогнозного балансу об’єднаних енергетичних систем, на складах повинно знаходитись:

Мінімум 208 900 тонн вугілля антрацитової групи

737 200 тонн вугілля газової групи.

Разом — 946 100 тонн.

Головними причинами виникнення критичної ситуації з низькими запасами вугілля на ТЕС експерти вважають недовироблення електроенергії атомними електростанціями через затягування у часі ремонтних робіт на енергоблоках АЕС в останні місяці, внаслідок чого підвищилось навантаження на ТЕС:bangbang:

За прогнозами «Укренерго» подальше збереження темпів спрацьовування вугілля призведе до того, що вже найближчим часом ТЕС почнуть працювати «з колес» або перейдуть на використання природного газу.

Тож, поки що на зниження тарифів на опалення та гарячу воду годі й чекати. Щоб не змерзнути взимку та сплатити захмарні рахунки за опалення, багатьом українцям потрібно буде дуже сильно затягнути паски:bangbang:

Читайте также:  Зеленский хочет решить проблемы страны через Порошенко.