Мовний закон ДІЄ. Перший тиждень.

Особиста практика. Пройшло 7 днів з 16 січня. Наголошую, що це 7 днів на локдауні, тому говоритиму лише про магазини/заклади котрі працюють в цей час.

Мовний закон ДІЄ. Перший тиждень.

За тиждень я був: Сільпо — 3 рази, Нова Пошта — 2 рази, Аптека Аптекар (Віталюкс) — 1 раз, Аптека TAS — 1 раз, також маю інформацію щодо Watsons на Печерську та MasterZoo – мережа зоомаркетів також на Печерську. Робив замовлення в Сушия — сучасна японська кухня.

Скрізь обслуговування було УКРАЇНОМОВНИМ. І хоча частина цих магазинів/закладів вже рік як перейшла на українську мову як основну в обслуговуванні, деякі все ж зустрічались іноземною, навіть на звертання українською. Один магазин вдалось «українізувати». За моїм зверненням була змінена вивіска та демонтований російськомовний банер.

При чому це було зроблено за КІЛЬКА ГОДИН після мого звернення. З понеділка, 25 січня, завершиться жорсткий карантин і відчиняться ресторани/бари/фітнес-зали/магазини. По цьому будемо і робити реальні висновки. Проте, проміжні є такими — Мовний Закон ДІЄ. І діє від завдяки кожному з нас.

Читайте также:  «Не смешите мои “Искандеры”...»

Ще раз звертаюсь до всіх: Дія мовного закону залежить від кожного з вас! Від вашої реакції та вашого контролю. Побачили/почули порушення — реагуйте! Робіть зауваження! Пишіть скарги! Розмовляйте з адміністраторами. Зрештою, пишіть в соцмережах.

За 7 днів Уповноважений з питань мови отримав майже 200 скарг від громадян. Це означає, що порушення є і головне — що ви активні! Якщо кожен нас долучиться до формування УКРАЇНИ В УКРАЇНІ, то будемо мати своє. Працюємо далі! Все буде Україна!