На Чернігівщині триває семінар з ґендерної рівності та демократичного цивільного контролю над ЗСУ

На Чернігівщині триває семінар з ґендерної рівності та демократичного цивільного контролю над ЗСУ

У Чернігові за участю представників Міністерства оборони України та Координатора проєктів ОБСЄ в Україні відбувається дводенний семінар з рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у Збройних Силах України та особливостей демократичного контролю над ЗСУ.

– Ми вперше проводимо такий захід у Чернігові. Головна тема – ґендерна рівність у ЗСУ. У подальшому розглянемо питання демократичного контролю, права військовослужбовців і взаємодію Збройних Сил з громадянським суспільством. Також плануємо відвідати з таким семінаром Львів, Одесу та Житомир, – зазначив менеджер проєктів у військово-політичній сфері організації «Координатор проєктів ОБСЄ в Україні» Олександр Гладкий.

Семінар організовано в рамках міжнародного проєкту «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України». Його ініціатором та співзасновником виступило оборонне відомство.

– Такі заходи дають нам можливість спілкуватися з особовим складом, на практичних прикладах розглядати ґендерний підхід та його застосування в повсякденній діяльності командирів на всіх рівнях. Ґендерний підхід – це основний принцип, на якому базується управління і забезпечення армій НАТО. За останні роки для жінок в армії практично не залишилося дискримінаційних норм, але багато залишається для чоловіків. Тому роботи в ґендерних фахівців ще вистачає. Нам потрібно аналізувати діючі нормативно-правові акти, адже там є обмеження для чоловіків в особливий період, зокрема з відпустками для догляду за дитиною, перебування у відрядженні тощо, – розповіла радниця Головнокомандувача ЗСУ з ґендерних питань, національна експертка Вікторія Арнаутова.

Читайте также:  "Динамо" крупно проиграло "Барселоне" в Киеве, но сохраняет шансы на Лигу Европы

Участь у семінарі взяли представники ОБСЄ в Україні, офіцери та працівники оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, вітчизняні експерти з демократичного контролю і ґендерної рівності та офіцери Чернігівського гарнізону.

Основна мета такого обміну досвідом – підвищення обізнаності військовослужбовців щодо рівності прав і можливостей чоловіків і жінок в армії, їхніх прав та свобод, дієвої взаємодії армійців з громадянським суспільством та  демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України.

– Одним із пріоритетних завдань Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2020 рік є запровадження регулярного публічного звітування про діяльність органів, що входять до складу безпеки і оборони України, формування і реалізацію ними державної політики з питань національної безпеки і оборони. Відповідно, заходи спрямовані на досягнення пріоритетного завдання з розміщення та постійного оновлення на офіційних вебпорталах органів, що входять до складу сил оборони України, інформації про формування і реалізацію державної політики з питань національної безпеки і оборони тощо. Виконання вищезазначеного підвищить рівень розуміння особовим складом Збройних Сил України мети та завдань стратегічних комунікацій та сприятиме формуванню довіри українського суспільства до воєнної політики держави, реформ у воєнній сфері та курсу з набуття Україною членства в НАТО, – повідомила начальниця навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, доктор наук з державного управління підполковник Ольга Сальнікова.

Читайте также:  Партиям "Слуга народа" и "За будущее" не хватило голосов, чтобы их представитель возглавил Киевскую обладминистрацию, следующее голосование – в пятницу

Під час семінару присутні акцентували велику увагу на медіаграмотності у війську.

– Медіаграмотність, зокрема в умовах постійного інформаційного впливу, є основою ефективної реалізації стратегічних комунікацій на практиці. Сьогодні кожен із нас повинен розуміти достовірність інформації, аби не поширювати фейки та дезінформацію, – зауважила начальник кафедри стратегічних комунікацій навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського полковник Ірина Іжутова.

Після завершення заходу всі учасники пройдуть анкетування та складуть тестування з питань, що будуть висвітлюватися на семінарі.

Фото автора