На засіданні Громадської ради обговорили сучасний стан, проблеми та перспективи ВМС

На засіданні Громадської ради обговорили сучасний стан, проблеми та перспективи ВМС

У Києві в Центральному будинку офіцерів ЗС України відбулося розширене засідання правління Громадської ради при Міністерстві оборони України. Форум відбувся у форматі «круглого столу», темою якого стало обговорення сучасного стану, проблем та перспектив подальшого розвитку Військово-Морських Сил ЗСУ. На зустрічі, окрім членів правління, були присутні представники Міністерства оборони України, військові експерти й голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук.

Засідання розпочалося з виступу начальника штабу — першого заступника командувача ВМС України віцеадмірала Андрія Тарасова, який ознайомив із сучасним станом Військово-Морських Сил, реалізацією Стратегії ВМС ЗСУ 2035, проблемами й найближчими перспективами вітчизняного військового флоту. Так, за словами віцеадмірала Тарасова, на першому етапі розвитку ВМС ЗС України у період до 2025 року виділено три пріоритети: перший – створення інтегрованої системи висвітлення та розвідки обстановки в ближній морській зоні, системи управління та системи висвітлення підводної обстановки в портах. Другий – формування спроможностей Sea Denied – недопущення дій противника в будь-яких районах у ближній морській зоні (ударна зброя, ракетні кораблі, катери) набуття спроможностей з ведення міннозагороджувальних дій, РЕБ, прикриття ближньої морської зони наявними береговими засобами ураження. Третій пріоритет – набуття спроможностей Sea Control – забезпечення ефективного контролю над прибережними водами, річками, захист портів (нарощування катерних дозорних, конвойних та патрульних спроможностей для забезпечення судноплавства в ближній морській зоні та гирлах річок, розвиток спроможностей протимінної, протипідводно-диверсійної оборони та протиракетного захисту для створення ефективної системи захисту портової інфраструктури. Розвиток системи базування та її інфраструктури.

Читайте также:  Мы должны как можно скорее помочь бизнесу, который пострадал во время локдауна – Президент на селекторном совещании

Після віцеадмірала Тарасова слово взяв віцеадмірал у запасі Сергій Гайдук, який був командувачем ВМС з 2014 по 2016 роки. Виступ Сергія Гайдука присвячений проблематиці нормативно-правових та адміністративних сегментів державної морської політики.

Присутні поставили чимало гострих запитань виступаючим, а голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук запросила Андрія Тарасова та Сергія Гайдука виступити з подібними доповідями на засіданні профільного комітету Верховної Ради.

«Маємо всі долучитися до підтримки ВМС»

Після завершення засідання правління Громадської ради я поспілкувався з народним депутатом України Іриною Верещук:

На засіданні Громадської ради обговорили сучасний стан, проблеми та перспективи ВМС−Ви вперше перебували на засіданні Громадської ради при Міністерстві оборони України?

Ні, далеко не вперше відвідую засідання Громадської ради при МО України. Попередні засідання, де я була присутньою, відбувалися на території Міноборони за попереднього керівництва відомства. Тоді я була вражена тим, як керівництво Міноборони робило все, щоб члени Громадської ради відчували себе затребуваними й ефективними. На жаль, потім відбулася певна часова прогалина, принаймні ми, як члени комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, не мали можливості долучитися до процесів, які відбувались за участю Громадської ради. На це є об’єктивні чинники – пандемія. Через карантинні заходи ми не могли очно зустрічатися, а в онлайн-форматі такі гострі питання обговорити майже неможливо. Це − стратегічні питання, які потребують особистого ангажування, персональної присутності. Сьогодні ми зустрілися вперше, після, так би мовити, посткарантинних заходів. Зустріч маю оцінити як ефективну. Вже маємо напрямки співпраці. Обов’язково організую зустріч у профільному комітеті Верховної Ради. Наші депутати зацікавлені в тому, аби морська стратегія найшла своє матеріальне відображення у фінансових документах. Також не слід забувати й про міжнародну співпрацю. Розуміємо, що ми самі швидко не відродимо наш військовий флот. Адже на це потрібен великий фінансовий ресурс, якого у нас, на жаль, немає. Саме мої рекомендації направлені на фінансову складову. Адже можна написати багато гарних і правильних стратегічних документів, але їх не виконають без відповідного фінансування.

Читайте также:  В Хмельницком создали фейковый "горсовет", сотрудничавший с Шарием, СБУ проводит обыски

− Після сьогоднішнього обговорення проблем у мене склалося враження, що Військово-Морським Силам України приділяється замало уваги?

У мене теж виникла така думка. І це дуже неприємно… Ми розуміємо загрозу, яка виходить від Російської Федерації саме з морського напрямку. І нам конче необхідно посилювати саме цю галузь для ліквідації загрози. Маємо тут дуже надійних партнерів і союзників. Маю на увазі передусім Велику Британію, США і Туреччину, яких слід використовувати як додатковий фактор впливу на країну-агресора. І підписані Президентом України Володимиром Зеленським угоди цьому велике підтвердження. Я говорю про угоду про військово-технічне співробітництво з Великою Британією. Вона дуже важлива, навіть проривна. Також співробітництво з Туреччиною. Ви бачили, наскільки високою була увага очільників наших країн до підписання відповідних угод. Президент Зеленський особисто ангажований у процес і як Верховний головнокомандувач робить усе, щоб наші ВМС дійсно відчували увагу Президента і підтримку держави. Але цього замало. Маємо всі долучитися до підтримки ВМС, бо ані президентської політичної волі, ані зусиль самих військових моряків не вистачить. Тут має бути активна підтримка Парламенту і Уряду.

Читайте также:  Из-за "минирования" ТЦ "Эпицентр" в Харькове эвакуировали почти 2,5 тысячи человек – полиция