Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Нагору випихається щоразу котрийсь «кокошнік з фофудьєй»

Картонний кокошнік в кольорах прапора РФ і тарілки на криноліні – отак представлятимуть Україну на міжнародному конкурсі Miss Universe.

Не пощастило оце на собі тягати Анні Неплях, 27-річній блогерці з Дніпра. Але мова не про неї: «міс» що скажуть – те й напне, де дінеться.

Мова про «дізіґнера» оцього витвору і черговий скандал довкола нього.

Не тільки через аквафреш і кокошнік. Не тільки через те, що «тарілку» з полтавським автентичним орнаментом (в котрий навіщось втулили серце) доволі цинічно використали для акцентування… назвемо це «зоною бікіні». А переважно через плагіат.

Бо оце наваяла «дизайнер» Наталія Шевчук з Rada.ethno. Котра вже не вперше потрапляє в скандали з плагіатом чужих ідей для вбрання, котре мало би «представляти Україну і популяризувати її позитивний імідж» на міжнародних конкурсах.

І котра стверджує, що хоча ми всі бачимо картонний круглий кокошнік – насправді це «п’яльці з незакінченою вишивкою».

Російський триколор – це «нитки з незакінченого вишивання».

А головна цінність конструкції – що під нею нічого нема, груди моделі голі під 15-ма кг криноліну з тарілками.

Оригінал ідеї знайшов історик моди Мирослав Мельник в колекції Жана Поля Готьє «весна-літо 2020».

Конструкція на грудях, а не на дупі, гнучка шкіряна й біла, вишивки на прозорій органзі, тонкої роботи квіти, метелики й птахи ніжних кольорів в одному стилі.

Під низом – так само тонко вишитий в тому ж стилі білий повністю закритий костюм. І ніяких кокошніков над голими грудьми, звісно.

Якщо порівнювати з «кокошніком і тарілчаним сарафаном» Шевчук… Анекдот. Той самий, бородатий. «От апельсин бачив? Абсолютно не схоже!» (с) Хоча те, що саме звідси потягнули ідею, очевидно.

Цікаво, ми приречені на вічний «кокошнік» в міжнародному іміджі?

В нас же в галузі є купа дійсно талановитих і високопрофесійних людей з прекрасним смаком. Але нагору випихається щоразу котрийсь «кокошнік з фофудьєй»… Пороблено.