Найближчим часом в Україні може сильно зрости ціна на цукор.

Експерти прогнозують зростання цін, оскільки заводи почали відмовлятися від роботи через збитковість у зв’язку з подорожчанням газу.

Зараз собівартість популярного продукту вже досягла 30-32 гривень за один кілограм, а відпускна ціна на заводах становить від 35 до 40 гривень за кілограм.

Із 34 цукрозаводів в Україні на газі працює 19.

Чотири цукрозаводи вже просто відмовилися від роботи, оскільки з економічної точки зору це невигідно.

Висока врожайність цукрових буряків цього року створила всі умови, щоб забезпечити населення цукром за зниженими цінами. Але подорожчання газу призвело до того, що витрати на виробництво перевищують вже навіть нинішню собівартість – від 25-26 гривень за один кілограм.

Національна асоціація цукровиробників України «Укрцукор» спрямувала листа прем’єр-міністру, в якому вони висловлюють серйозне занепокоєння складним становищем у цукробуряковій галузі.

У ньому йдеться, що для виробництва цукру українським заводам цього року знадобиться щонайменше 300 млн кубометрів природного газу. Через зростання цін на блакитне паливо частина підприємств не змогла організувати виробництво, а сільгоспвиробники, які вклали у вирощування буряків кошти, зазнають значних збитків.

Читайте также:  Борги із зарплати продовжують зростати.

Вирощування цукрових буряків стає нерентабельним. Тож виробники цукру просять в уряду дотації, а також знайти можливість знизити ціну газу для промисловості.