Народилася Лариса Косач.

25 лютого 1871 року в Новоград-Волинському народилася Лариса Косач, яка увійшла в історію під псевдонімом Леся Українка. Леся Українка вважала, що «братні народи просто сусіди», які не мають спільних інтересів і їхнє майбутнє – жити окремо.

Народилася Лариса Косач.

В січні 1907 року Лесю Українку, її сестру Ольгу та інших українських діячів без жодної формальної причини арештували. Письменниця разом із сестрою потрапила до камери, де сидів Борис Грінченко.Леся Українка жорстко критикувала Володимира Винниченка, коли його російськомовні переклади творів почали масово з’являтися у видавництвах: «Двоязичність його літературної діяльності […] здається мені тепер (в момент гострого ставлення нашої справи) принципіально шкодливою».

Петро Косач спонсорував перші збірки віршів своєї доньки. Через російську цензуру до 1904 року вони видавалися лише в Австрійській імперії ‒ на Галичині.Петро Косач походив із давнього шляхетсько-козацького роду та обіймав високі чиновницькі посади.

У 1899 році він отримував близько 2 500 рублів на місяць ‒ величезні кошти на той час.Матір Лесі Українки ‒ відома письменниця Олена Пчілка ‒ походила із дрібної шляхти та була дуже впливовою серед української інтелігенції. Її брат – визначний український політичний діяч Михайло Драгоманов – був для Лесі Українки провідником в європейський інтелектуальний світ.Чоловік Климент Квітка став заступником міністра юстиції УНР.

Читайте также:  Вакцин немає.

У 1930-х роках, коли Лесю Українку більшовики вперто називали другом робітників і ставили їй пам’ятники, її чоловік сидів у ГУЛАГу, наймолодша сестра Ізидора Косач рубала ліс в ОНЕГЛАГу, а близька подруга Людмила Старицька-Черняхівська загинула в телячому вагоні по дорозі на заслання.