Науку на смітник та більше «правоохоронних органів»!

Саме так думає наша влада і держава. Міністерство внутрішній справ хочуть забрати в Інституту фізіології ім. О. Богомольця НАН України найбільше приміщення «для розміщення особового складу». З листом щодо цього звернувся Арсен Аваков до Національної академії наук України. Тобто єдині приміщення профільного наукового закладу хочуть банально забрати. Запитання: куди подітись науковцям?

Науку на смітник та більше «правоохоронних органів»!

Куди забрати сотні одиниць профільного обладнання? Фактичне перенесення будівлі — це руйнування працю кількох поколінь людей, то й за звичайною логікою зробити це практчино неможливо без втрати наукового потенціалу інституту, адже:

1. Ця 16 поверхова будівля в самому серці Києва, на Липках, була спроектована спеціально для Інституту фізіології.

2. В будівлі знаходиться унікальне обладнання, що не підлягає транспортуванню.

3. 8 за 13 відділів знаходяться саме в цьому приміщенні.

4. В інституті знаходиться один з найкращих віваріїв з унікальними тваринами.

5. В інституті виконуються надважливі експерименти, в тому числі спрямовані на зменшення наслідків після перенесення коронавірусної хвороби.

В той час як всіляким ДБРам, прокуратурам, МВС, та іншим виділяють з кожним роком все більше мільярдів гривень бюджету — науковці підпадають під постійне скорочення, а профільні інститути під знищення.

Читайте также:  «Очевидний зв’язок» між вакциною AstraZeneca і рідкими випадками виникнення тромбів.

Тепер у них хочуть забрати останнє — сам інститут з усім над чим вони працювали десятки років.Прошу ЗМІ звернути уваги на кричущу проблему, яка може обернутись непоправними наслідками для всієї науки. За необхідною та детальною інформацією звертайтесь до директора Інституту Олег Кришталь.

нститут займається фізіологією на субкдітинному, клітинному і організмовому рівнях, патофізіологією і біофізикою та іншими напрямками. У закладі вчені з’ясовують нові механізми корекції патологічних станів, закладаються фундаментальні основи для лікування багатьох захворювань, в тому числі подолання наслідків коронавірусної хвороби. Науковий заклад також є базою для виконання дипломних та курсових робіт студентами-практиками.