Некомпетентна влада забезпечує державі лише збитки та скандали.

За підсумками минулого року від діяльності держкомпаній отримано 51,3 млрд грн збитку, а система управління державною власністю визнана неефективною.

Про це ми розповідали раніше.

Відомств, які керують державними компаніями, багато, але одне з найголовніших – Фонд державного майна України.

Як випливає зі звітів Рахункової палати, план приватизації за останні 2 роки жодного разу не був виконаний.

За 2019 рік Держбюджет недоотримав від приватизації державного майна 150 млн грн. І це при тому, що план приватизації був зменшений в 24 рази з 17,1 до 0,7 млрд гривень.

У 2020 році держбюджет недоотримав 420 млн грн доходів від господарських товариств, корпоративними правами яких управляє Фонд держмайна. За інформацією Рахункової палати, незабезпечення відрахування доходів до бюджету країни може мати ознаки кримінального правопорушення.

У 2021 році, згідно звіту Рахункової палати, за перший квартал 2021 року бюджет країни також недоотримав від приватизації 2,7 млрд гривень. За словами голови Рахункової палати, план від приватизації держмайна не виконаний на 83%.

Читайте также:  Валовий зовнішній борг України зріс на понад 2 млрд доларів.

Голову ФДМУ пов’язують з численними скандалами довкола підсумків приватизаційних конкурсів, умисних банкрутств підприємств та сумнівних призначень керівників підвідомчих ФДМУ об’єктів.

Велику кількість корупційних схем було викрито цього року на ДП «Пуща Водиця», яким керує ФДМУ. Діяльність підприємства завдала державі мільйонних збитків та призвела до численних соціальних протестів.