Ничегониделаеца 07.02.19

Як в Україні ничегониделаеца

Украина в прошлом году увеличила реализацию промышленной продукции на 16%

За 2018 год в Украине было реализовано промышленной продукции, без НДС и акциза, на 2,5 трлн грн, что на 16% больше, чем за 2017 год. Об этом сообщает Государственная служба статистики Украины.

Согласно данным Госстата, объем реализованной промышленной продукции (товаров, услуг) без НДС и акциза в Украине в 2018 году составил 2,5 трлн грн, из него объем продукции, реализованной за пределы страны составил 681,927 млрд грн.

Среди регионов Украины первое место по объемам реализованной в 2018 году промышленной продукции заняла Днепропетровская область (481,2 млрд грн). На втором месте – Донецкая (311,8 млрд грн), на третьем – Запорожская (211,4 млрд грн) области.

Меньше всего промышленной продукции в 2018 году реализовали в Черновицкой (15,4 млрд грн), Луганской (22,8 млрд грн) и Тернопольской (21,8 млрд грн) областях.

Как сообщалось, по данным Госстата, за 2017 год в Украине было реализовано промышленной продукции на 2,15 трлн грн, что на 21,8% больше, чем за 2016 год.

В Госстате отмечают, что данные приведены без учета временно оккупированной территории Автономной Республики Крым, г. Севастополя и части временно оккупированных территорий в Донецкой и Луганской областях.

Цьогоріч понад 2000 офіцерів ЗСУ планують зробити сержантами

У Збройних сил є нагальна потреба у внесенні змін до концепції розвитку професійного сержантського складу згідно зі стандартами НАТО.

Про це повідомив на брифінгу тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління по роботі з сержантським складом Генерального штабу Збройних сил України прапорщик Андрій Познякевич.

“Є нагальна потреба у внесенні змін до Концепції розвитку професійного сержантського складу — відпрацювання моделі кар’єрного зростання з урахуванням проходження служби на командних, штабних та логістичних посадах. Планується до 2020 року замінити понад 2000 офіцерських посад на сержантські”, — сказав він.

За його словами, для цього необхідно розвивати центри підготовки сержантського складу до міжнародного рівня країн-членів НАТО та надати їм можливість проводити підготовку не тільки військовослужбовців ЗСУ, а й навчати особовий склад країн, які стали на шлях вступу до НАТО, а також вихід на міжнародну арену з можливістю підготовки кадрів для армій країн НАТО.

Крім того представник Генштабу повідомив, що для заохочення до служби опрацьовано пропозиції щодо впровадження одноразової грошової винагороди за укладення наступного тривалого контракту.

Тобто, за укладення другого контракту виплачуватимуть одноразову винагороду у 1,5 раза більшу, ніж за перший контракт (від 12 до 15 прожиткових мінімумів — залежно від категорії військовослужбовців), третього та наступних – у 2 рази більшу порівняно з першим контрактом ( від 16 до 20 прожиткових мінімумів).

На його думку, одноразова допомога дозволяє вмотивовувати військовослужбовців. Крім того, сержанти матимуть право вступати до вищих навчальних військових закладів і навчатись там заочно.

На законодавчому рівні врегульовано питання і права на отримання грошової компенсації військовослужбовцями рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом за наймання житла, сказав Познякевич.

В Египте будут ездить трамваи из Днипра

Компания «Татра-Юг» отправила первый трамвайный вагон в Александрию.

На новогодние праздники новый вагон «Татра-Юг» для Александрии отправился к своему новому месту работы в теплый и солнечный Египет.

Трамвай имеет особые технические характеристики, которые потребовал заказчик. Одно из требований заказчика, чтобы вагон ездил как на пантографе, так и на штанге. Этот трамвай может ездить и по колее европейского типа (1435 мм).

«Епіцентр» побудує завод за ₴ 3 мільярди

Компанія «Епіцентр» інвестувала ₴ 3 мільярди в будівництво заводу з виробництва керамічної плитки в селі Калинівка Київської області.

Загальна виробнича потужність заводу становитиме 12-15 млн кв м плитки на рік, його площа – понад 70 тис кв м. Першу фазу будівництва планується завершити в середині 2019 року, другу — у 2020 році.

Поставки обладнання забезпечила міжнародна група SACMI, яка відкрила офіційне представництво та сервісний центр на території логістичного центру «Калинівка» поруч з новим заводом. У виробництві плитки буде використовуватись 100% української сировини (білої глини).

Близько 25% виробленої плитки «Епіцентр» планує реалізовувати в Україні, іншу частину експортуватиме в ЄС, країни Близького Сходу та Азії.

Крім цього, «Епіцентр» планує будувати елеватори потужністю зберігання близько 1 млн тонн.

Украина нарастила производство рыбной продукции

Производство рыбной продукции в Украине по итогам 2018 года увеличилось на 3,3 тыс. тонн и составило почти 66,4 тыс. тонн, сообщило Государственное агентство рыбного хозяйства.

В частности, больше всего было произведено:

готовых продуктов и консервов из сардин, сардинеллы, кильки и шпрот в уксусе, масле, маринаде, томате – 16,1 тыс. тонн;
других готовых продуктов и консервов из рыбы – 12,4 тыс. тонн;
замороженной морской рыбы – 8,7 тыс. тонн;
копченой рыбы – 4,7 тонн;
сушеной и вяленой рыбы – 3,85 тонн.

В общем, производство рыбной продукции в 2018 году в абсолютном измерении выросло на 5,2% по сравнению с предыдущим периодом.

Кроме того, Украина нарастила экспорт черной икры.

У Дніпрі запрацював новий олійноекстракційний завод

ТОВ «Потоки» завершило будівництво сучасного олійноекстракційного заводу в м. Дніпро.

На сьогоднішній день підприємство успішно працює, виробляючи натуральне соняшникову олію і унікальний високопротеїновой шрот (до 46% протеїну).

НИБУЛОН начал строительство зернового терминала в Запорожской области за $19 млн

Компания «НИБУЛОН» начала строительство нового перегрузочного терминала в с. Терновка Вольнянского района Запорожской области. Уже более месяца на объекте ведутся строительные работы.

«Введение в эксплуатацию нового подразделения запланировано на июнь 2019 г. Сумма инвестиций в реализацию проекта составит $19 млн», — уточнили в пресс-службе компании.

«НИБУЛОН» проведет дноуглубление на 1 821 м левого притока Днепра — р. Плоская Осокоровка — для обеспечения водного подхода к перегрузочному терминалу. В результате дноуглубительных работ со дна реки будет извлечено 286 тыс. м³ грунта.

В строительстве терминала компании будет задействовано около 70 подрядных организаций.

Кроме того, «НИБУЛОН» начал строительство второго топливозаправочного пункта для собственного пользования и обеспечения потребностей в нефтепродуктах.

В Україні на 16% зросло виробництво насіння соняшнику

За минулий рік кількість вирощеного у Державі соняшнику становила 14,16 млн тонн. Цей показник на 15,7% перевищує об’єми виробництва насіння соняшнику у 2017 році. Про це повідомляє Державна служба статистики України.

При цьому, 12,19 млн тонн продукції за рік виготовили сільськогосподарські підприємства, а господарства населення – 1,97 млн тонн.

ПриватБанк запускает онлайн-обмен валюты в Приват24 и терминалах самообслуживания

ПриватБанк запускает услугу онлайн-обмена валют в Приват24 и всех терминалах самообслуживания банка с 00:01 7 февраля 2019 года. Как сообщила пресс-служба банка, такая услуга будет доступна через интернет-банк Приват24, мобильное приложение Privat24 и сервис безналичного обмена валют в терминалах самообслуживания.

В режиме онлайн можно будет покупать и продавать самые популярные среди украинцев валюты – евро и американский доллар. Продажа валюты онлайн будет осуществляться по текущему коммерческому курсу банка без дополнительных комиссий.

В Приват24 и мобильном банке перезапуск сервиса онлайн-обмена валют позволит мгновенно покупать и продавать доллары США и евро для зачисления на валютные карты или депозиты с банковских карт в гривне (в рамках установленного НБУ лимита до 150 тыс. грн в сутки). Если у клиента нет валютной карты, интернет-карту в долларах или евро можно оформить бесплатно прямо в Приват24 за несколько секунд.

Для обмена наличной иностранной валюты в терминале самообслуживания ПриватБанка нужно выбрать услугу «Обмен валют» в меню терминала «Банковские услуги», внести наличную валюту и выбрать карту, на которую будет перечислена сумма в гривне.

Київських школярів годуватимуть по-новому

До початку наступного навчального року планують запровадити нове меню та змінити організацію харчування у навчальних закладах столиці. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, повідомляє прес-службастоличної адміністрації.

«На виконання доручення міського голови ми наразі працюємо над створенням нової моделі харчування у столичних школах. Головною метою цих змін є підвищення споживчих властивостей блюд, рівня безпеки продуктів, а також створення умов для забезпечення уніфікованого рівня якості в усіх школах Києва.

Окрім того, планується запровадити єдину систему контролю якості за дотриманням норм калорійності спільно з Держпродспоживслужбою. Плани амбітні, але вже до початку навчального року 2019-2020 ми маємо запровадити новий механізм», – повідомив Мондриївський, відзначивши ініціативність громадян у цьому питанні.

Заступник голови КМДА повідомив, що також будуть запроваджені технологічні карти (рецептури), стандарти матеріального забезпечення їдалень, моніторинг якості продуктів та багаторівневий контроль якості наданих послуг.

Усе це буде виписане у міській програмі. Зокрема, й посилення вимог до постачальників продуктів та компаній-організаторів харчування задля того, аби унеможливити потрапляння недобросовісних бізнесменів до шкіл.

Окрім того, місто готує пропозиції щодо внесення змін до чинних законодавчих актів, що стосуються харчування у закладах освіти. «Наприклад, чинний збірник рецептур був виданий ще в 1957 році, після чого дещо коригувався у 1984 і 1991 роках. Вже давно гостро постало питання відповідних змін й на вищому рівні, а не тільки на рівні місцевих влад», – додав Мондриївський.

У 2018 році з міського бюджету на харчування дітей у закладах освіти Києва було направлено близько 500 млн грн.

Нині у Києві безоплатно, за кошти міського бюджету, харчується понад 127 тисяч дітей. 121 тисяча – це учні 1-4 класів і понад 6 тисяч – це діти пільгових категорій 5-11 класів.

Середня вартість безоплатного гарячого сніданку у шкільній їдальні – 15 гривень. Але у кожному районі столиці ціна коливається залежно від того, хто став переможцем тендеру.

На Мыколаивщине возобновляет работу крупная птицефабрика

В 2018 году филиалом «Снигиревская птицефабрика» ЧНПК «ИНТЕРБИЗНЕС» начаты работы по реконструкции помещений для содержания птицы. Предприятие специализируется на производстве куриных яиц.

В январе–феврале 2019 г. введут в действие 4 корпуса птицефабрики проектной мощностью 150 тыс. голов птицы, к концу 2019 г. — 350 тыс. голов птицы. Ожидаемый объем производства продукции за год — 113 млн. яиц.

«Это очень позитивный момент, ведь таким образом город получит дополнительные рабочие места и поступления в бюджет», — прокомментировала председатель райгосадминистрации Инна Бойко.

На Волині до кінця року запуститься новий молочний комплекс

ФГ «Перлина Турії» до кінця 2019 р. завершить будівництво сучасного молочного комплексу в с.Задиби Волинської області. Про це йдеться у повідомленні Волинської облдержадміністрації.

«Наразі триває будівництво другого корівника. Загальний проект молочного комплексу передбачає 1800 голів ВРХ та 600 корів дійного стада. У планах — завершити будівництво до кінця 2019 року», — розповів голова господарства Володимир Яренчук.

Для здійснення амбітних планів, волинський фермер залучає інвестиції.

«Ми знаємо, що діють державні програми для підтримки галузі тваринництва. У 2018 році ми скористалися такою підтримкою та отримали часткове відшкодування від держави за кожного закупленого нетеля та будівництво. Претендуємо на їх отримання і у 2019 році», — додав він.

Племінне поголів’я корів ФГ «Перлина Турії» закупляє в іноземних колег. У 2018 році працювали з німецькими та польськими селекційними господарствами, в яких закупили близько 300 нетелів. Цьогоріч уже домовлено про поставку ще понад 300 голів нетелів з Польщі для комплектації другого корівника.

Для довідки: ФГ «Перлина Турії» 28 листопада 2018 року відкрило першу чергу молочного комплексу європейського типу на 300 корів. Комплекс оснащений доїльним залом шведської компанії DeLaval типу «карусель».

В Виннице открыто производство солнечных панелей

Кроме того, группа Kness, производящая крышные солнечные панели для домохозяйств, согласовывает с Укргазбанком соответствующую программы кредитования для частных лиц, сообщил гендиректор Kness Сергей Шакалов в ходе открытия завода солнечных панелей Kness PV в Виннице.

«Мы обсудили выведение на рынок совместного продукта для частных малых крыш – малых СЭС, которые будут упакованы не только в технологию, но и в банковский продукт, что позволит достаточно быстро и комфортно нашему заказчику приобрести и установить СЭС у себя на крыше», – сказал С.Шакалов.

На Ривненщине начался процесс обеспечения ОТГ новейшим IТ-оборудованием

На Ривненщине начался процесс обеспечения ОТГ новейшим IТ-оборудованием в рамках проекта Всемирного Банка и Министерства социальной политики Украины «Модернизация системы социальной поддержки населения Украины». Об этом сообщает пресс-служба облгосадминистрации.

«Компьютеры, ноутбуки, принтеры и сетевые маршрутизаторы получат 20 объединенных громад Ривненщины. Оборудование обеспечено лицензионными операционными системами и пакетами офисных программ.

Техническая поддержка предусмотрена в рамках проекта Всемирного Банка и Министерства социальной политики Украины «Модернизация системы социальной поддержки населения Украины» и мероприятия «Совершенствование администрирования выплат и услуг», — говорится в сообщении.

Отмечается, что в настоящее время технику получили Миляцкая и Подлозцевская ОТГ как пилотные громады. В течение февраля-марта запланированы поставки в остальные ОТГ.

Благодаря оборудованию укомплектуют рабочие места работников соцзащиты и службы по делам детей, а также специалистов по социальной работе. Такая компьютеризация направлена ​​на улучшение предоставления жителям ОТГ административных услуг социального характера.

Как сообщало агентство, в рамках проекта Всемирного Банка и Министерства социальной политики Украины «Модернизация системы социальной поддержки населения Украины» в конце января этого года начались поставки компьютерного оборудования в первые 101 ОТГ (из 234 отобранных с учетом предложений областных государственных администраций).

На начало февраля ОТГ Днепропетровской, Запорожской, Мыколаивской и Ривненской областей получили 861 единицу техники — персональные компьютеры, ноутбуки, принтеры и сетевые маршрутизаторы.

Компьютеры обеспечены лицензионными операционными системами и пакетами офисных программ. Общая стоимость уже предоставленной технической поддержки ОТГ составляет более 500 тыс. долл. США.

ТАС Агро отримала рекордну урожайність кукурудзи

Компанія «ТАС Агро» завершила обмолот кукурудзи, поставивши таким чином крапку у зернозбиральній кампанії 2018-2019 МР. Про це йдеться у повідомленні компанії, інформує АgroРortal.

Як зазначається, всього із площі 19,5 тис. га було намолочено понад 200 тис. т. кукурудзи.

Середня бункерна урожайність становить 10,5 т/га, що є рекордним показником за усі роки діяльності компанії, і перевищує попередній найкращий результат на 10%, а також середній показник в Україні на 40% (за даними Мінагропроду станом на 30 грудня 2018 середня урожайність кукурудзи в Україні становила 7,7 т/га).

Як повідомила генеральний директор «ТАС Агро» Ірина Вершеліс, запорукою таких рекордних результатів стала професійна робота працівників компанії, правильно підібрана високоінтенсивна технологія виробництва, з акцентом на використанні найкращих гібридів, якісних оригінальних засобів захисту рослин та налагоджений контроль за збиранням.

Для довідки: «ТАС Агро» — аграрна компанія, яка на сьогодні об’єднує близько 25 тис. пайовиків, які проживають в Чернігівській, Київській, Вінницькій, Кіровоградській та Миколаївській областях. Компанія працює в різних сферах сільського господарства (рослинництво, тваринництво, зберігання і переробка). Земельний банк «ТАС Агро» становить майже 80 тис. га угідь.

За 5 лет экспорт украинских товаров в США удвоился

«Что касается США, то за 2018 год экспорт украинских товаров вырос свыше 25%, а за пять лет он почти удвоился. Импорт увеличился с 1,9 миллиардов долларов до 2,9 миллиардов долларов», — заявил президент Петро Порошенко во время выступления на Ежегодном приёме компаний-членов Американской торговой палаты в Украине, сообщает Укринформ.

Порошенко подчеркнул, что за этими «сухими» цифрами стоят вполне конкретные и амбициозные проекты. По его словам, усиление сотрудничества касается ядерной энергетики, угольной отрасли, транспорта.

В українське небо заходить нова авіакомпанія


Літак Boeing 737-400 авіакомпанії Jonika

На засіданні комісії з розгляду прав на експлуатацію повітряних ліній авіакомпанії Jonika було надано право літати за трьома новими напрямками, Державіаслужба опублікувала відповідні накази 5 лютого.

Авіакомпанії надали права виконувати польоти за напрямками:
Київ – Берлін (Німеччина) – 3 рази на тиждень;
Київ – Тирана (Албанія) – з 15 травня, 3 рази на тиждень;
Львів – Ербіль (Ірак) – 2 рази на тиждень.

Авіакомпанія Jonika зареєстрована у 2016 році й подала перші заявки в листопаді 2018 року. Повітряний флот авіакомпанії налічує літаки Boeing 737 1994 та 1999 років випуску.

Також авіакомпанія МАУ отримала дозвіл літати до Аддис-Абеби (Ефіопія) сім разів на тиждень.

В 2018 Украина экспортировала в ЕС больше, чем за все годы независимости

«В 2018 году мы продали товаров в страны Евросоюза больше, чем когда-либо за всю историю существования независимой Украины», — заявил президент Петро Порошенко на ежегодном приеме компаний-членов Американской торговой палаты в Украине.

В частности, по его словам, Украина стала пятым по объему экспортером агропродукции в Евросоюз.

Порошенко напомнил, что ныне доля ЕС в структуре украинского экспорта составляет 42,6%, тогда как доля РФ — 7,6%.

В то же время Президент подчеркнул, что соглашение о зоне свободной торговли с ЕС способствует выходу украинских товаров и на другие мировые рынки.

«Украина не будет больше страной дешевой рабочей силы, мы имеем другие конкурентные преимущества. Еще раз подчеркиваю: в этой связи еще большее значение приобретает углубленная и всеобъемлющая зона свободной торговли с Евросоюзом, которая стала также и трамплином для выхода на другие рынки мира», — заявил Президент.

В этом контексте он добавил, что если товар или услуга продаются в ЕС, они точно будут интересными для многих стран мира.

В Дніпрі оновлять каналізаційні люки


Каналізаційний люк

Комунальне підприємство «Дніпроводоканал» Дніпровської обласної ради оголосило тендер на закупівлю 950 чавунних люків, повідомляє Відкритий з посиланням на сайт публічних закупівель Prozorro.

У документі значиться, що нові люки повинні витримувати навантаження до 40 тонн, а терміни їх експлуатації мають складати близько 20 років. Стійкість до перепаду температур має бути в діапазоні від -30° С до + 50° С, а також люки мають бути стійкими до впливу цвілі й іржі.

За 950 нових люків підприємство пропонує 3,95 млн грн. Відповідно, ціна одного становитиме приблизно 4150 гривень.

Варто відзначити, що строки поставки люків складають майже рік – з 1-го березня 2019 року по лютий 2020 року.

Нібулон відродив зимове судноплавство Південним Бугом

Буксири з караванами барж Нібулону прокладають собі шлях крізь льоди. Відтепер судноплавство Південним Бугом стало цілорічним, передають Мыколаивские Вести.

На украинские курорты полетят туристические вертолеты

Туристы смогут добраться из областных центров Украины в курортную Затоку (Каролино-Бугаз), Буковель и Трускавец на вертолетах.

Создание таких скоростных пассажирских перевозок предусмотрено инвестиционным проектом «Воздушный экспресс», который планируется реализовать в Одесской области, сообщает пресс-служба Одесской облгосадминистрации.

«Дополнительный вид пассажирских перевозок, современный авиационный транспорт, оборудованные вертолетные площадки с искусственным или грунтовым покрытием на побережье Черного моря — все это даст еще один толчок к развитию туризма в Одесской области.

Это инвестиции в регион и новые рабочие места, поэтому мы поддержали перспективу реализации такого проекта», — подчеркнула заместитель главы Одесской областной государственной администрации Светлана Шаталова.

Меморандум о сотрудничестве предусматривает, что к реализации проекта присоединятся ООО «Международная транспортная сервисная группа» совместно с Американской корпорацией «Trans World Service» и корпорацией «EXIM». На первом этапе они планируют построить и оборудовать в Украине 9 вертолетных портов.

Именно столько украинских городов предлагается объединить благодаря регулярным вертолетным перевозкам «Воздушный экспресс».

Таким образом, отмечают в ОГА, путь в Каролино-Бугаз из Киева займет 2 часа, из Винницы — 1 час 25 минут, из Черкасс — полтора часа.

По замыслу инвесторов, перевозить пассажиров будут тяжелые вертолеты Boeing Vertol 107-II и Boeing 234 Chinook на 26 и 44 пассажирских мест. Они оборудованы всем необходимым: туалетной комнатой, буфетом, отделением для багажа, полочками для ручной клади.

У Вінниці збудували три каналізаційно-насосні станції

У Вінниці продовжується будівництво мереж водопостачання та водовідведення у мікрорайонах з приватною забудовою. Одним із основних елементів таких систем є каналізаційно-насосні станції, які дозволяють забезпечити водовідведення з будинків, що розташовані в низинах.

Так, минулого року за кошти міського бюджету було збудовано три каналізаційно-насосні станції (КНС) у різних частинах міста, передає прес-служба Вінницької міськради.

Масштабний проект з проведення каналізації у приватному секторі Вінниці стартував ще у 2010 році. Він реалізується через програму співфінансування (половина вартості робіт – бюджетні кошти, друга половина – кошти жителів приватної забудови).

Виключно за бюджетні кошти будуються магістральні колектори та насосні станції, мережі по вулицях та провулках прокладають у складчину з жителями приватної забудови.

Минулого року для забезпечення розбудови мережі водовідведення з приватних домоволодінь було збудовано три каналізаційно-насосні станції. Вони встановлюються у тих місцях, де через особливості рельєфу неможливо досягнути самоплинності, тому є потреба у викачці стоків з допомогою насосів на рівні ділянки.

«У 2018 році нам вдалося за рахунок коштів міського бюджету виконати будівництво трьох каналізаційно-насосних станцій. Їх збудували на Старому місті по вулиці Кривоноса, у мікрорайоні Тяжилів по вулиці Луговій, а також у мікрорайоні Малі Хутори по вулиці Чумацькій.

Роботи плануємо продовжити і цього року», – повідомив заступник начальника відділу департаменту міського господарства, відділу реформування та розвитку житлово-комунального господарства Олександр Зімбовський.

Продовження не забариться.

[kkstarratings]


[ajax_load_more container_type=»div» post_type=»post» scroll_distance=»50″]