Облікова ставка НБУ не змінилась.

За повідомленням НБУ Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 7.5% річних.

Водночас регулятор починає поступове згортання антикризових монетарних інструментів, що посилить ефект попередніх підвищень облікової ставки та сприятиме сповільненню інфляції.

Нагадаємо, у травні інфляція зросла до 9.5% у річному вимірі та перевищила прогноз Національного банку, а також спостерігалось і прискорення базової інфляції через подорожчання соняшникової олії та продуктів її переробки.

Облікова ставка НБУ не змінилась.

Національний банк України очікує на сповільнення інфляції восени через поступове вичерпання ефекту низької бази порівняння, кращі врожаї та стабілізуючий вплив монетарної політики, та повернеться до цілі 5% у першому півріччі наступного року.

Основним припущенням, яке Правління Національного банку бере до уваги, залишається продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. Вона сприятиме швидшому відновленню української економіки від наслідків коронакризи.

У той же час, ключовим ризиком, як і раніше, залишається поширення пандемії COVID-19.

З одного боку, нові штами пандемії та повільні темпи вакцинації в країні створюють ризики посилення карантинних обмежень, а також загрожують зниженням ділової активності, споживчого та інвестиційного попиту. Це стримуватиме інфляцію.

Читайте также:  О российских выборах, деолигархизации и бороде Коломойского.

З іншого, – поступове згасання пандемії може вплинути на реалізацію відкладеного споживчого попиту, пришвидшити відновлення ділової активності та відповідно прискорити зростання споживчих цін.

Наступне рішення з облікової ставки ухвалюватиметься з урахуванням оновленого макроекономічного прогнозу, що буде опубліковано у липні 2021 року.