Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Облікова ставка у березні може зрости до 11%

За інформацією першої заступниці голови НБУ Національний банк України може підвищити облікову ставку в березні на 100 базисних пунктів – до 11% річних із нинішніх 10%.

Нагадаємо, НБУ 20 січня підвищив облікову ставку на 100 базисних пунктів – до 10% річних, тоді як більшість опитаних учасників ринку очікували її підвищення на 50 б. п.

«У принципі більшість членів монетарного комітету та членів правління проголосували за те, що “піднімаємо на 1%, а потім, можливо, у березні ще на 1%”. Я кажу “можливо”, тому що об’єктивно ситуація змінюється, і справді можуть бути різні зовнішні та внутрішні чинники, які, можливо, ситуацію виправлять, і такого рішення ухвалювати буде не потрібно. Але станом на сьогодні така потреба є».

У Нацбанку вважають, що суттєве погіршення умов торгівлі та/або різке скорочення врожаїв після минулорічних рекордів можуть сформувати додатковий девальваційний та ціновий тиск.

Також, пожвавлення трудової міграції на тлі поступового згасання пандемії може посилити диспропорції на внутрішньому ринку праці та призведе до більшого зростання витрат бізнесу на оплату праці, що згодом теж позначиться на споживчих цінах.

Національний банк оцінює баланс ризиків для свого базового прогнозу інфляції та процентної ставки як зміщений вгору, особливо на середньостроковому горизонті.

З огляду на це Національний банк продовжуватиме цикл посилення монетарної політики й готовий діяти рішуче в разі подальшої реалізації проінфляційних чинників.