Оновлений меморандум України і МВФ

Що стосується умов, передбачених в документі, Данилюк не став заперечувати, що вони охоплюють, у тому числі, пенсійну реформу.

Оновлений меморандум України і МВФ, підписаний наприкінці минулого тижня, містить, у тому числі положення про пенсійну, земельну, банківську та інші важливі реформи.

Про це розповів у понеділок в Вашингтоні міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Меморандум був підписаний, як було оголошено з боку МВФ про досягнення згоди (4 березня – ред.)», — підтвердив міністр.

Що стосується умов, передбачених в документі, Данилюк не став заперечувати, що вони охоплюють, у тому числі, пенсійну реформу.

«Насправді треба розуміти головне, чого хоче МВФ, і чого хочемо ми – це справедливої збалансованої пенсійної системи», — розповів глава мінфіну.

Для цього, за його словами, потрібно провести пенсійну реформу, яка збалансує Пенсійний фонд, щоб там не було дефіциту – «не одразу, звичайно, але це має бути певний період, певний вектор для того, щоб позбавитись дефіциту Пенсійного фонду, щоб люди отримували стабільну пенсію й мали чітке розуміння того, що в майбутньому пенсія буде справедливою».

Читайте также:  Лизуны отбеливают крота, обливая грязью разведку.

Крім того, зауважив він, у меморандумі є позиція щодо ринку землі. «Скільки років ринку землі у нас майже не існує насправді, де-юре. На практиці він є, землі купуються, продаються, все відбувається за сірими, дивними схемами», — констатував міністр. Тому, за його словами, дуже важливо добитися зараз, щоби ринок землі запрацював, особливо для агросектору.

«Це наша конкурентна перевага – агросектор, але через обмеження, які ми самі встановили, ми не тільки робимо наших громадян біднішими, але також штучно обмежуємо потенціал агросектору», — зазначив глава мінфіну.

 

«Зараз ми володіємо як держава 55% банківської системи. Це надзвичайно висока частка, і нам необхідно якомога скоріше покращити роботу цих банків, щоб вони не «викривлювали» конкуренцію, а також спланувати, як виходити з цих банків, бо зрозуміло, що держава не може володіти 55% на ринку, це шкодить розвитку економіки», — зауважив Данилюк.