Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ПАТ «Центренерго» у разі нестачі вугілля готове використовувати газ.

ПАТ «Центренерго» у разі нестачі вугілля готове використовувати газ.

ПАТ “Центренерго” готове працювати в нинішньому осінньо-зимовому періоді з використанням газу, ціни на який знаходяться на рекордних рівнях, у разі нестачі вугілля. Про це повідомив голова наглядової ради компанії.

«У січні-лютому цього року були складності в енергосистемі і “Центренерго” систему врятувало. Ми перейшли на роботу з вугілля, якого не було, на газ, і завдяки цьому згенерували достатньо електроенергії, щоб підтримувати стабільну потужність у системі в пікові навантаження. Те ж саме за необхідності ми готові зробити і зараз».

В цілому генеруюча компанія розраховує, що їй вдасться пройти осінньо-зимовий на вугіллі.

Зауважимо, що наразі більшість енергоблоків ТЕС “Центренерго” не працюють через відсутність вугілля. Водночас компанія стикається з проблемами при закупівлі вугілля, враховуючи його дефіцит на світових ринках.

За словами голови наглядової ради «Центренерго», єдиним постачальником газу для компанії є НАК “Нафтогаз” і газу в нього вистачає, а рішення про перехід на альтернативне вугіллю паливо може бути ухвалено на рівні Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

Нагадаємо, Україні вдалося накопичити у ПСГ майже 18,1 млрд кубометрів газу, але це на 33 % менше, ніж у минулому році.

Тож, яка буде ситуація і чи вистачить газу для усіх у разі нестачі вугілля –поки що невідомо. Порада про пічки та свічки все ще актуальна.