Пенсія майбутнього – замала або відсутня.

За підрахунками Пенсійного фонду рівень заміщення пенсійними виплатами заробітної плати буде поступово знижуватися до 16,2% в 2030 році.

Зараз рівень заміщення зарплати пенсійними виплатами складає 26,5%.

Отже, майбутні пенсіонери, вийшовши на пенсію після 2030 го, отримають лише 16% від зарплати.

Станом на сьогодні середня пенсія в Україні становить 3778 грн при середній зарплаті в 14 313, тобто майже 26,5%. І такої пенсії критично не вистачає для підтримання нормального життя та сплати комунальних послуг.

Що ж буде, коли розмір пенсії складе лише 16% від зарплати?

Про те, що не всім майбутнім пенсіонерам взагалі вистачить пенсії ми вже повідомляли раніше.

На сьогоднішній день в середньому 53% жінок і 65,5% чоловіків не матимуть права на пенсію при досягненні 60 років через відсутності необхідного стажу. Тобто більш ніж половині майбутніх пенсіонерів доведеться працювати довше, ніж вимагає законодавство.

Вже зараз пенсії вище 10 тис грн в Україні отримують менше 4% пенсіонерів, більшість виживає на значно менші суми, більше того, у 15% пенсіонерів виплати не дотягують навіть до 2 тис грн.

Читайте также:  Порушень та збитків на 61.4 млрд грн – аудит «Укрзалізниці».

Розмови про реформування пенсійної системи тривають вже давно, але влада ще й досі не зробила жодних кроків як то створення нових робочих місць, зниження рівня безробіття, розвиток дрібного підприємництва.

Поки що від влади лунають лише обіцянки та поради потурбуватись про свою майбутню пенсію власними силами. Держава майбутнім пенсіонерам допомогти не здатна.