Під виглядом швидкої цифровізації Мінцифри підтримує дорогих іноземних постачальників та знищує національного виробника.

23 квітня 2021 Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення запровадити 23,5% мита на імпорт в Україну провідникової продукції.

Українські заводи налаштувалися на активізацію роботи на внутрішньому ринку, збільшенні виробництва.

Втім, тепер Мінцифри вимагає від Мінекономіки переглянути дане рішення. Мінцифри наводить аргументи щодо скасування рішення Міжвідомчої комісії, якими вказують на неспроможність українських виробників виготовляти кабельно-провідникову продукцію та те, що обсяги виробництва деяких видів товару національними виробниками є недостатніми.

«Український ринок кабельної продукції може стати менш конкурентним, адже національні виробники через введення мита можуть перетворитися на монополістів».

В свою чергу в Асоціації «Укрелектрокабель» обурені, «що Міністерство цифрової трансформації, яке не є членом комісії з питань торгівлі, не відповідає за розвиток промисловості, брутально втручається і своїми діями знищує національного виробника.»

«Очевидно, що ініціювання Мінцифри пропозицій щодо перегляду рішень відбувається під тиском імпортерів, які вкрай зацікавлені заволодіти українськими контрактами на проведення цифровізації, і в цьому їм підіграють наші окремі урядовці».

Такі дії можуть призвести до поступового знищення української високотехнологічної кабельно-провідникової галузі і зростання ціни втричі

Читайте также:  Міжнародні резерви будуть зменшуватись.