Підготовка до опалювального сезону триває – запаси вугілля продовжують знижуватись.

За повідомленням Укренерго, станом на 9 серпня запаси вугілля становлять 783 тис. тонн вугілля, що на 2,7% менше, ніж на початок попереднього тижня та на 36.4% менше за норму.

Обсяг антрацитового вугілля на складах ТЕС з 2 серпня зріс на 3,2% до 261 тис. тонн, а газового – навпаки зменшився на 5,4% до 522 тис. тонн.

На складах теплоелектроцентралей (ТЕЦ) на 9 серпня знаходиться 183 тис. тонн, що на 0,5% менше, ніж станом на 2 серпня (184 тис. тонн).

Для стабільного проходження опалювального сезону Україні необхідно не менше 2 млн тонн вугілля.

В аварійному ремонті на 9 серпня перебувало 8 блоків ТЕС потужністю 2,6 ГВт, через відсутність палива не можуть працювати 12 блоків та 1 корпус ТЕС та ТЕЦ потужністю близько 5,3 ГВт.

Станом на початок серпня у підземних сховищах України є 17 мільярдів кубометрів газу, що майже на 40% менше, ніж було накопичено в 2020 році. Повна місткість ПСГ – 31 млрд кубометрів.

У минулому році станом на початок вересня було понад 26 млрд кубометрів.

Читайте также:  Непрацюючий Енергоринок отримав 137 млн грн збитків.

У 2019 році до осінньо-зимового періоду було накопичено 20 млрд кубометрів газу.

17 млрд. куб. метрів — це є мінімальний обсяг газу, необхідний для опалювального сезону.

Зауважимо, що у минулому опалювальному сезоні через нестачу вугілля на деяких ТЕС для продовження безперебійної роботи використовували запаси газу (на щастя, вони були).

Майбутній опалювальний сезон може виявитись дуже важким, адже запаси вугілля поки що тільки зменшуються, а запаси газу у сховищах становлять лише необхідний мінімум.

Після підвищення тарифів, у наступному опалювальному сезоні українці ризикують залишитись не тільки з порожніми гаманцями, але й ще у холодних оселях. Зима вже близько.