Підозрілих операцій на 50 мільярдів гривень.

Підозрілих операцій на 50 мільярдів гривень.

Держфінмоніоринг за І півріччя виявив підозрілих операцій на 50 мільярдів гривень.

Згідно з даними про підсумки роботи служби за І півріччя 2021 року, за цей період Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 568 матеріалів.

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 50,6 млрд гривень.

Зокрема, розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна – 85 матеріалів. Сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 4,4 млрд гривень.

Аналіз підозрілих транзакцій, які мають ознаки податкових злочинів, у т.ч. із застосуванням механізму «зустрічних потоків» та «скруток» — 51 матеріал. Загальний обсяг «проконвертованих» коштів за цими матеріалами складає – 7,6 млрд гривень.

В ході зазначених фінансових розслідувань Держфінмоніторингом зупинено (заблоковано) кошти у сумі 68,05 млн гривень.

Заходи, направлені на попередження та протидію фінансуванню терористичної діяльності, сепаратизму — 57 матеріалів, щодо фінансових операцій осіб, які у тому числі за інформацією правоохоронних органів, можуть бути пов’язані, з фінансуванням тероризму/сепаратизму.

Читайте также:  Валовий зовнішній борг України зріс на понад 2 млрд доларів.

У 2020 році Державна служба фінансового моніторингу направила до правоохоронних органів 1036 матеріалів, в яких сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та вчиненням інших злочинів, становить 76.2 млрд грн.