Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Питання по пенсійну реформу.

Продовжую відповідати на запитання щодо #ПенсійнаРеформа

ПИТАННЯ:

Говорять, що від пенсійної реформи виграють ті, хто вже перебуває на пенсії, оскільки для них буде проведений перерахунок, тобто осучаснення. Але програють ті, хто буде виходити на пенсію в наступному році. Тому що реформа передбачає зниження коефіцієнту, за яким враховується страховий стаж, з 1,35 до 1.

ВІДПОВІДЬ: 

Перш за все хочу Вас запевнити, що від запропонованої нами пенсійної реформи не програють ні ті, хто уже на пенсії, ні ті, хто тільки збирається виходити на пенсію. Принаймні уже тому, що без змін у нинішній пенсійній системі за пару років без пенсій можуть залишитись усі.

Що стосується коефіцієнту 1,35, то свого часу його запровадження було такою собі передвиборчою маніпуляцією, яка дозволила разово підняти пенсії.

В подальшому наявність цього коефіцієнту стримувала перерахунок пенсій, тому що для цього потрібні були значні кошти для підняття розміру базової заробітної плати, яка використовується при нарахуванні пенсій, та ще й з коефіцієнтом.

Як наслідок пенсії тих, хто уже вийшов на пенсію, «заморожувались». В результаті раз нарахована пенсія з роками ставала в реальному виражені усе меншою і меншою.Ми виправляємо цю ситуацію, робимо осучаснення усіх пенсій, закладаємо механізм, коли призначені пенсії будуть автоматично перераховуватись щорічно з врахуванням росту середньої заробітної плати і інфляції.

При цьому жодна уже нарахована пенсія не зменшиться, а загалом для практично 75% пенсіонерів збільшиться уже цього року. А в подальшому, чим швидше буде рости українська економіка, тим більше зростатимуть і доходи наших пенсіонерів.

Volodymyr Groysman