План надходжень до бюджету невиконаний на майже 84 мільярди.

План надходжень до бюджету невиконаний на майже 84 мільярди.

Як повідомляє Рахункова палата України обсяг невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету з початку року зростає.

За січень–вересень загальний фонд недоотримав 83,8 млрд грн (6,8%) від плану. Голова Рахункової палати відзначив менші від плану надходження від державних запозичень і приватизації держмайна.

«Від запозичень надійшло на 103 млрд грн (22%) менше плану. Зокрема від розміщення ОВДП недоотримали 54,5 млрд грн (17,2%) від плану. Зовнішні запозичення на 48,8 млрд грн, або (33%) менше плану, і це включаючи зарахування до загального фонду держбюджету частини надходжень від МВФ унаслідок розподілу спеціальних прав запозичення в сумі 1 млрд СПЗ, що еквівалентно 37,9 млрд гривень».

Від приватизації державного майна надійшло лише 1,8 млрд грн, що менше плану на 9,6 млрд грн (84,3%).

У результаті, надходження загального фонду менші плану на 83,8 млрд грн (6,8 %).

Сума невиконання плану надходжень загального фонду держбюджету у січні – вересні зросла, порівняно з першим півріччям (63 млрд гривень).

Зауважимо, що відсутність зовнішніх запозичень означає збільшення потреби у внутрішніх запозиченнях в майбутні місяці.

Читайте также:  Партія «Слуга народу» втрачає лідерство.

Також нагадаємо, що дефіцит державного бюджету за січень-вересень 2021 року перевищив 37 млрд грн, зрісши у шість разів проти минулого місяця, у тому числі за загальним фондом дефіцит сягнув 39,8 млрд грн.

За січень-вересень 2021 року видатки за загальним фондом державного бюджету становили 827,1 млрд грн, недовиконання плану на 7,7%.

На думку експертів, невиконання плану видатків може призвести до збільшення у фінансуванні видатків наприкінці року. «Швидке» дофінансовування видатків може призвести як до підвищення цін, так і до послаблення курсу гривні.