По всій Україні проходять акції проти капітуляції Зеленського.

На Майдані Незалежності у центрі Києва о 19.00 розпочалась нова акція «Ні капітуляці» проти підписання Україною «формули Штайнмаєра». Участь в акції наразі беруть тисячі осіб, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Мітингувальники вигукують: «Ні капітуляції», “Ні плану Штайнмаєра”, “Ні плану Путіна”.

Поліції на Майдані поки не видно. Учасники після виступів на Майдані планують вирушити до Офісу Президента і там продовжити акцію протесту.

1 жовтня на Майдані Незалежності відбувся мітинг проти капітуляції та імплементації «формули Штайнмаєра». Мітинг тривав кілька годин й участь у ньому взяли близько півтисячі людей.

На сьогодні кілька обласних рад в різних регіонах України підготували заяви про недопущення капітуляції, яку вбачають у реалізації “формули Штайнмаєра”.

В інших містах України також відбуваються акції протесту проти «формули Штайнмаєра» під назвою «Ні капітуляції», повідомляє «Прямий».

Як зазначає, кореспондент з Дніпра Тетяна Запаря, на акції зібралось 500 людей. Це активісти, волонтери, військові, як зараз служать, так і ті хто вже відслужив.

«Щойно виступав чоловік, який був добровольцем та воював за Україну. Він говорив про те, що такі мітинги він бачив свого часу у Донецьку, коли люди виходили, захищаючи українську незалежність. Основна вимога тих, хто зібрався це «Ні капітуляції» і їм потрібна тільки перемога», — наголосила кореспондент.

Зазначимо, що в Харкові також відбувався мітинг. Як повідомляє кореспондент «Прямого» Юлія Губська, що на початку акції протесту було 100 людей, а потім зібралось до 500.

«Люди сподіваються, що їм вдасться достукатись до влади і «формула Штайнмаєра буде анульована», — наголосила журналістка.

«В Одесі теж відбувся мітинг. На ньому зібралось близько 200-300 людей. Здебільшого одеситів», — повідомив кореспондент Богдан Максимець.

Як зазначив журналіст, активісти вимагали анулювати підписання «формули Штайнмаєра».

Як повідомляє кореспондент Орина Легащова, на Майдані в Києві зібралося досить багато людей. Всі вони скандують різні гасла, а також принесли з собою квіти, які по дорозі на Банкову, коли будуть іти, покладуть до героїв Небесної сотні.

Також Легащова поспілкувалась з народним депутатом від партії «Європейська Солідарність» Софією Фединою

«Ви сьогодні прийшли, долучилися до цієї акції. З яким закликом ви прийшли?», — запитала кореспондент.

«Напевно, головне гасло вже другий день витає в повітрі всієї України – це є «ні капітуляції» і «ні здачі Української держави». Громадські діячі, активісти, прості громадяни і ми як депутати Верховної Ради України – ми надзвичайно стурбовані тим процесом, який відбувається. Відбувається без жодних пояснень, відбувається без поради, без того, щоб зрозуміти, які є важелі стримувань і противаг», — зазначила Федина.

Вона зауважила, що сьогодні президент Зеленський не захотів зустрітися з парламентом.

«Сьогодні навіть на запит депутатів не прийшли ні міністр закордонних справ, ні начальник Генштабу. І для нас це виглядає так, що хочуть «злити» Українську державу, а ми – щоб мовчки за цим спостерігали.

Оскільки це не є можливим, щоб ми мовчки спостерігали, то разом з усіма людьми, людьми доброї волі ми знаходимося тут», — розповіла Федина.

«Ця акція, яка зараз тут є на Майдані, – це вже продовження вчорашнього такого невеличкого зриву. І дуже символічно. Бо сьогодні якраз річниця Революції на граніті. Пам’ятаєте, Революція гідності розпочалася в день початку «помаранчевої» революції.

Хто знає, як воно продовжиться сьогодні, але тут люди прийшли з різних організацій.

До речі, різні організації подали заявки на ці акції. І сьогодні основний меседж наш: ми могли не любитися, ображатися, блокувати один одного десь там в минулому, але якщо нам сьогодні не байдужа Україна, то ми маємо бути всі разом і маємо бути всі єдині», — додала нардеп.

Федина повідомила, що сьогодні також люди збираються йти під адміністрацію, під Офіс президента.

«Але це все також є на підтримку того, що обласні і міські ради по Україні також починають збиратися, щоб висловити свою позицію. Мушу зазначити, що Львівська і Тернопільська обласні ради вже зробили заяви про «ні капітуляції» і про те, що «формула Штайнмаєра», принаймні так, як вона була зараз запозиціонована, вона категорично неприйнятна.

І відведення військ є неприйнятним. Львівська міська рада зробила заяву. Чекаємо на днях також, щоб і районні й інші міські обласні ради також долучилися до цього процесу.

Чим більше українці покажуть незгоду з тим, що відбувається, тим більша можливість, що ми таки захистимо свій інтерес і не дамо московській федерації через нашого президента вказувати Україні, як жити, що робити, з ким дружити та як захищати свою незалежність і свою державність», — додала вона.

[kkstarratings]