Полтавський бізнес-інкубатор для атовців

Полтавський бізнес-інкубатор для атовців

На черговій нараді, що відбулася у Полтавській облдержадміністрації, одним із питань обговорення стало створення дорожньої карти навчання учасників АТО/ООС веденню бізнесу.

Перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін разом із представниками департаментів та ветеранами розглянув можливості та перспективи створення комплексної програми на 2021–2027 роки щодо підтримки малих підприємців з-поміж учасників україно-російської війни і бізнес-інкубатора для тих, хто має бажання започаткувати власну справу.

– Проблема охоплення трудовою та підприємницькою діяльністю учасників бойових дій є важливою складовою процесу соціально-психологічної реабілітації ветеранського корпусу. Достатньо зазначити, що на теренах Полтавщини це близько 10 тис. осіб, серед яких майже 20 відсотків бажають відкрити власну справу, – розповів Уповноважений представник громадської спілки  «Координаційна рада громадських об’єднань учасників АТО» та ГО «Рух ветеранів України» Тарас Лелюх. –  За сприяння держави доцільно збільшити кількість громадян, які бажають розвивати свій бізнес, а також допомогти вже існуючим, які через кризу призупинили діяльність чи мінімізували роботу. Особливо це має зацікавити молодь, яка повернулась із району бойових дій.

Також Тарас Лелюх зазначив, що у Миколаївській області така програма існує вже два роки. Упродовж цього періоду близько 40 ветеранів пройшли навчання за програмами започаткування та ведення бізнесу і  отримали по 50 тис. гривень на закупівлю необхідного обладнання.

Крім того, полтавські учасники бойових дій висловили зацікавленість щодо виділення приміщення для так званого бізнес-інкубатора, де б учорашні  військові могли не лише опановувати навчальні програми, а й спілкуватися, обмінюватися досвідом, проводити зустрічі та презентації.

– Наразі створення програми започаткування бізнесу ветеранами і надання необхідного приміщення перебуває у процесі вивчення, зокрема в   економічному і юридичному аспекті, – зазначив Дмитро Лунін. – Сподіваємося, до кінця року вона буде затверджена та розпочне працювати.