Порушень та збитків на 61.4 млрд грн – аудит «Укрзалізниці».

Порушень та збитків на 61.4 млрд грн – аудит «Укрзалізниці».

За інформацією проєкту Марлін Державна аудиторська служба України провела державний фінансовий аудит діяльності акціонерного товариства «Українська залізниця» і його філій за період з 01.01.2017 по 30.06.2020 та ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності АТ «Укрзалізниця» за відповідний період.

Загалом зазначеними заходами державного фінансового контролю виявлено фінансових порушень, зовнішніх та внутрішніх факторів ризиків на загальну суму 61,4 млрд грн, у тому числі:

  • фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових (матеріальних) ресурсів, – 1,3 млрд грн
  • фактів неефективних управлінських рішень (ризикових операцій), що призвели до упущених вигоди/недоотримання доходів або непродуктивних/зайвих витрат (втрат), – 29,9 млрд грн
  • можуть призвести до вказаних наслідків – 1,6 млрд грн
  • порушень у сфері закупівель – 21,5 млрд грн
  • інші порушення та недоліки – 7,2 млрд гривень.

Також, компанія так і не сплатила 956 млн грн дивідендів до державного бюджету від чистого прибутку за 2018-2019 роки. Держава недоотримала майже мільярд гривень.

У звіті зазначено, що за нагальної потреби в оновленні рухомого складу АТ «Укрзалізниця» планувало закупівлю нових вантажних вагонів загального призначення (понад 5 тис. одиниць) за кредитною угодою з ЄБРР від 09.11.2018 № 49039 на суму 150 млн дол. США, проте цей проєкт не був реалізований (Товариство не завершило проведення процедур закупівлі вагонів, через що ЄБРР зупинило дію договору, а наглядова рада АТ «Укрзалізниця» відмовилася пролонгувати термін його дії).

Натомість АТ «Укрзалізниця», не отримавши кредиту, зобов’язане було сплатити комісію та інші витрати на суму 2,8 млн дол. США, або 75,1 млн грн, що є зайвими витратами Товариства.

Читайте также:  В Україні дорожчає житло.

В аудиторському звіті присутня інформація про витрати на наглядову раду компанії. На роботу членів ради Укрзалізниця офіційно витратила 63 млн грн.

«Водночас без укладання відповідних актів АТ «Укрзалізниця» з корпоративних карток філії «Центр сервісного забезпечення» здійснено витрат на утримання окремих членів наглядової ради на суму 15 млн грн», — йдеться у звіті.

Звіт PDF.

Зайвий раз переконуємся, що Наглядова рада та керівництво УЗ займались лише корупційними угодами, замість розвитком компанії та намаганнями вивести її з кризи.