Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Порушення професійного стандарту.

Майже половина новин у газеті “Вести” та онлайн-виданні “Страна.ua” написано з порушенням професійного стандарту балансу думок (48% та 44% відповідно). Найкращими ж у дотриманні цього стандарту серед загальноукраїнських сайтів є “Ліга.net” (8% новин з порушенням), а серед друкованих видань — газета “Дзеркало тижня” (24% новин з порушенням).

Такими є результати дослідження ІМІ серед десяти популярних онлайн-видань: “Українська правда”, “Ліга.net”, Укрінформ, 112.ua, УНІАН, LB.ua, “Цензор.нет”, “Страна.ua”, “Обозреватель”, “Корреспондент.net”, та шести друкованих видань:“Дзеркало тижня”, “Новое время”, “Факты и комментарии“, “Сегодня“, “КП в Украине“, “Вести“, що проводилось у лютому 2017 року за підтримки програми У-Медіа Інтерньюз Нетворк.

Загалом, рейтинг українських загальнонаціональних сайтів за рівнем дотримання професійних журналістських стандартів очолили відразу три інтернет-ЗМІ — “Українська правда”, “Ліга.net” та Укрінформ, в яких 76% матеріалів написані без жодних порушень.

Серед друкованих видань найкращим виявилось “Дзеркало тижня” — 57% матеріалів без порушень стандартів.

Найнижчі результати з дотримання стандартів серед інтернет-ЗМІ показали три видання: “Корреспондент.net” (лише 28% матеріалів написані без порушень журналістських стандартів), “Обозреватель” (32%) і “Страна.ua” (36%).

З друкованих ЗМІ, найнижчі результати отримала газета “Вести”: лише 28% матеріалів у ній не містили порушень, а також газети “Сегодня” і “КП в Украине” — по 29% матеріалів без порушень професійних журналістських стандартів.

В середньому стандарт балансу думок і точок зору порушують у кожній четвертій новині інтернет-видань та кожному третьому матеріалі друкованих ЗМІ. Це новини на певні конфліктні теми, в яких журналісти не брали коментарі у інших сторін і не зазначали, що намагаються отримати коментар.

Стандарт достовірності порушено в середньому у 17% матеріалів в інтернет-ЗМІ та 30% у друкованих. Наприклад, це написання новин на основі даних з неверифікованих акаунтів у соцмережах, посилання на неназвані медіа (“сообщают сепаратистские СМИ”), або ж коли джерело інформації не називають взагалі.

Стандарт відокремлення фактів від коментарів у середньому в інтернет-ЗМІ порушувався в 11% матеріалів, у друкованих — 26%. Наприклад, коли заголовки новини не відповідають її суті, тобто журналісти самі інтерпретують подію, роблячи цю новину більш “клікабельною”, або ж виражають свою думку в інформаційних матеріалах.

Моніторинг проводили експерти ІМІ за підтримки програми У-Медіа Інтерньюз Нетворк, у лютому 2017 року. Моніторингу підлягали десять популярних загальнонаціональних онлайн-видань (“Українська правда”, “Ліга.net”, Укрінформ, 112.ua, УНІАН, LB.ua, “Цензор.нет”, “Страна.ua”, “Обозреватель”, “Корреспондент.net”) та шість загальнонаціональних друкованих видань (“Дзеркало тижня”, “Новое время”, “Факты и комментарии”, “Сегодня”, “КП в Украине”, “Вести”).