Повільний розвиток економіки – результат зменшення інвестицій в Україну.

У 2020 р. інвестиції склали лише 27% від рівня 1991 року і лише 7,5% від ВВП (один з найнижчих показників у світі). Про падіння рівня іноземних інвестицій ми вже неодноразово повідомляли.

Через обмеженість та вибірковість структурних та інституційних реформ, незважену монетарну та фіскальну політику Україна не приваблює зовнішніх та внутрішніх інвесторів.

У 2015-2016 рр. середньорічний притік прямих інвестицій в акціонерний капітал становив 4,1% ВВП, то в 2017-2019 рр. – лише 1,2% ВВП, а в 2020 р. – мізерні 0,5% ВВП.

Зараз серед джерел інвестицій в основний капітал іноземні інвестиції займають менше 1%.

На думку фахівців, в останні роки в складі іноземного капіталу, що надходить в Україну, домінує притік спекулятивного капіталу в державні облігації.

Зменшення рівня інвестицій за 30 років призвело до суттєвого зносу основних фондів – 57% в цілому по економіці та 59% — в промисловості.

Все це відобразилось і на заощадженнях громадян. Норма заощаджень в Україні тривалий час залишається критично низькою.

Читайте также:  У Держрезерві критично низький запас зерна.

З 2015 року норма заощаджень населення складала близько 5%.

У 2019-2020 норма заощаджень скоротилась до 2%.

В країнах ЄС середня норма заощаджень населення становить 12%, а під час пандемії зросла до 20%.

Тож, «епоха бідності» набирає обертів, а інвестори надають перевагу вкладанню грошей у цінні папери України під шалені відсотки, які влада широкими жестами роздає.

Відсутність реформ та бездарна влада лише відлякують інвесторів та призводять до катастрофічних економічних наслідків, які чітко прослідковуються у шаленому темпі інфляції.