Президент підтвердив готовність вакцинуватись разом з військовослужбовцями як Верховний Головнокомандувач

Президент підтвердив готовність вакцинуватись разом з військовослужбовцями як Верховний Головнокомандувач

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з заступником міністра охорони здоров’я – головним державним санітарним лікарем Віктором Ляшком обговорив початок вакцинації в Україні.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Так, передусім вакцинуватимуть лікарів медзакладів, які надають допомогу коронавірусним хворим, потім – працівників соматичних лікарень, екстреної медичної допомоги, сімейних лікарів тощо.

На другому етапі згідно з графіком, передбачена вакцинація військових. Володимир Зеленський підтвердив готовність отримати щеплення разом з військовослужбовцями як Верховний Головнокомандувач.

«Вакцинація повинна розпочатися якнайшвидше, щойно регіони отримають перші партії. Але вона має бути добровільною – нікого не потрібно силувати, краще детально проінформувати людей про належну якість препарату», – наголосив Володимир Зеленський.

Віктор Ляшко повідомив, що 22 лютого в Україні було зареєстровано дві вакцини від COVID-19 – препарати Pfizer/BioNTech та Covishield.

Перша партія вакцини Covishield у кількості 500 тис. доз уже прибула в Україну. Препарат з Міжнародного аеропорту «Бориспіль» доправили на склад «Укрпромпостач», і сьогодні, 24 лютого розпочнеться постачання вакцини в регіони.

Читайте также:  Украина должна восстановить лидерство и статус ведущего аэрокосмического государства, поэтому надо менять подход к финансированию космической отрасли – Владимир Зеленский

За словами Віктора Ляшка, вакцина Covishield вироблена на індійському заводі за ліцензією AstraZeneca. Щеплення препаратом проводиться у два етапи.