Приведення чинної системи військових звань ЗСУ відповідно до стандартів НАТО

Як повідомляла АрміяInform, 4 червня цього року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт № 2247 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців». Цим законом передбачається приведення чинної системи військових звань ЗС України  відповідно до стандартів НАТО.

Документ вносить зміни до статутів Збройних Сил України та у Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» і адаптує їх під стандарти армій країн-членів Північноатлантичного альянсу.

Сьогодні, 1 жовтня, закон набрав чинність.

Щоб врегулювати штатно-посадові категорії, питання проходження служби, грошового та пенсійного забезпечення військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, яким були присвоєні військові звання до набрання чинності цим Законом, прирівняно армійські (корабельні) військові звання вищого офіцерського складу в таких співвідношеннях:

генерал-майор (контр-адмірал) – бригадний генерал (коммодор)

генерал-лейтенант (віцеадмірал) – генерал-майор (контр-адмірал)

генерал-полковник (адмірал) – генерал-лейтенант (віцеадмірал)

генерал армії України – генерал (адмірал).

Закон передбачає запровадження звань «бригадний генерал» і «коммодор», заміну звання «генерал-полковник» на звання «генерал» (по аналогії з «адміралом», що є найвищим званням у ВМС ЗСУ), а також скасування звання «генерал армії України».

Згідно із Законом військові звання «генерал армії України», «генерал-майор», «контр-адмірал», «генерал-лейтенант», «віцеадмірал», «генерал-полковник», «адмірал», присвоєні до набрання чинності цим законом, зберігаються за військовослужбовцями та особами, звільненими з військової служби у запас або у відставку.