Привітання Головнокомандувача ЗС України із Днем Соборності України

Дорогі українці!

Шановні побратими!

Щиро вітаю вас із Днем Соборності!

«Любіть Україну» — заповітні слова поета Володимира Сосюри, уродженця Дебальцевого, вояка 3-го Гайдамацького полку Армії УНР, якнайкраще передають глибокий символізм цього свята. Адже для українців, які століттями були розділені імперськими кордонами, питання соборності було наріжним каменем національної ідеї. Найвищим досягненням державотворчих процесів за доби Української революції 1917-1921 років став Акт Злуки 22 січня 1919 року, яким проголошувалось об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу

Тисячолітня героїчна боротьба українців за власну державність зміцнює наш бойовий дух сьогодні. З початком російської збройної агресії проти нашої країни у 2014 році ми почали переосмислювати нашу історію, яку старанно приховувала або спотворювала російська імперська та радянська пропаганда. Важливим елементом формування ідентичності сучасного українського війська стало відновлення пам’яті про воїнів визвольних змагань 1917-1921 років — Героїв Крут, Чорних Запорожців та Лицарів Зимового походу, Олексу Алмазова та Романа Дашкевича, Михайла Білінського та Михайла Остроградського, Петра Франка та Віктора Павленка, Якова Гандзюка та Костянтина Пестушка. Їх імена на бойових прапорах частин Збройних Сил України є промовистим свідченням спадкоємності наших військових традицій.

Читайте также:  Fitch подтвердило рейтинг Украины на уровне "B" со стабильным прогнозом

Сьогодні, як і сто років тому, наша держава потребує міжнародної підтримки і консолідації суспільства довкола священної справи її захисту. Цього разу ми не відступимо. Збройні Сили України вдень і вночі, на суходолі, на морі і в повітрі надійно захищають рідну землю і свій народ.

День Соборності символізує всеукраїнську єдність, яка з особливою силою проявилася у спротиві російській агресії. У лавах Збройних Сил України ворожій навалі мужньо протистоять уродженці Львова і Луганська, Сімферополя та Сум. Життя наших воїнів і мирних громадян — це та величезна ціна, яку ми платимо за незалежність і соборність, за мир в Україні та всій Європі.

У цей урочистий день я бажаю всім нам єдності! Будьмо гідними світлої пам’яті полеглих захисників і продовжуймо боротьбу в ім’я майбутнього прийдешніх поколінь!

Слава Україні!

Головнокомандувач Збройних Сил Україна

генерал-полковник Руслан ХОМЧАК