Про курс валют.

Еще один партнерский материал от Влада.

Спасибо.

Про курс.

Про курс валют.

Давно не писав про курс. Тут все спокійно, гривня повільно зміцнюється, пропозиція валюти залишається великою, а НБУ викуповує надлишок доларів в резерви, таким чином, не допускаючи швидкого зміцнення. Тренд сильної гривні також підтримали рішення Нацбанку про зменшення викупу валюти з $20 до $5 млн з 1 серпня.

Ключовим фактором для зміцнення гривні зараз є продаж аграріями валюти від експорту зерна. Світові ціни високі і аграрії поспішають встигнути продавати.

Зараз у нас експортний бум, виручка експортерів знаходиться на максимумі з 2014р, що створює постійний приплив валюти на ринок. Експорт з України зріс вже на третину з початку року. (Експорт за січень-липень склав $35,513 млрд, що на 33% більше, ніж минулого року). Експорт металів зріс на 63%(!) до $8,633 млрд.

Що стосується вторинного ринку: у липні-серпні нерезиденти практично призупинили свою активність на ринку гривневих ОВДП, що позбавило валютний ринок додаткового надходження з боку пропозиції. Іноземці виходять з українських гривневих паперів, повільно зменшуючи свій портфель та фіксуючи прибуток.

Читайте также:  Канада и AUKUS.

Іноземці чекають — чи дійсно влада прагне реформ і готова приймати важливі закони для співпраці з МВФ чи лише займається імітацією. Плюс вони чекають, як Україна пройде пікові розрахунки за зовнішнім боргом у вересні.

Зміцнення до 26 не буде — владі не цікавий низький курс долара.

Бюджет розрахований за рік в 29,1 грн/$.

Митниця, податківці проти зміцнення гривні, оскільки це скорочує надходження податків і зборів, прив’язаних до курсу.

Уряд і НБУ також не в захваті від міцної гривні — переоцінка ЗВР та й SDR від МВФ, які надійдуть 23 серпня краще конвертувати валюту, а потім в гривню за вищим курсом для фінансування дефіциту бюджету.

Отже фактори НБУ, нерезидентів ОВДП, дорогого імпортного газу не дадуть курсу зміцнитися до 26, а фактори експортного буму з високими цінами не дадуть гривні впасти до 27,5.

Тобто 26,40-27,20 до кінця серпня.