Про курс валют.
Еще один партнерский материал от Влада.
Спасибо.
Про курс.
Давно не писав про курс. Тут все спокійно, гривня повільно зміцнюється, пропозиція валюти залишається великою, а НБУ викуповує надлишок доларів в резерви, таким чином, не допускаючи швидкого зміцнення. Тренд сильної гривні також підтримали рішення Нацбанку про зменшення викупу валюти з $20 до $5 млн з 1 серпня.
Ключовим фактором для зміцнення гривні зараз є продаж аграріями валюти від експорту зерна. Світові ціни високі і аграрії поспішають встигнути продавати.
Зараз у нас експортний бум, виручка експортерів знаходиться на максимумі з 2014р, що створює постійний приплив валюти на ринок. Експорт з України зріс вже на третину з початку року. (Експорт за січень-липень склав $35,513 млрд, що на 33% більше, ніж минулого року). Експорт металів зріс на 63%(!) до $8,633 млрд.
Що стосується вторинного ринку: у липні-серпні нерезиденти практично призупинили свою активність на ринку гривневих ОВДП, що позбавило валютний ринок додаткового надходження з боку пропозиції. Іноземці виходять з українських гривневих паперів, повільно зменшуючи свій портфель та фіксуючи прибуток.
Іноземці чекають — чи дійсно влада прагне реформ і готова приймати важливі закони для співпраці з МВФ чи лише займається імітацією. Плюс вони чекають, як Україна пройде пікові розрахунки за зовнішнім боргом у вересні.
Зміцнення до 26 не буде — владі не цікавий низький курс долара.
Бюджет розрахований за рік в 29,1 грн/$.
Митниця, податківці проти зміцнення гривні, оскільки це скорочує надходження податків і зборів, прив’язаних до курсу.
Уряд і НБУ також не в захваті від міцної гривні — переоцінка ЗВР та й SDR від МВФ, які надійдуть 23 серпня краще конвертувати валюту, а потім в гривню за вищим курсом для фінансування дефіциту бюджету.
Отже фактори НБУ, нерезидентів ОВДП, дорогого імпортного газу не дадуть курсу зміцнитися до 26, а фактори експортного буму з високими цінами не дадуть гривні впасти до 27,5.
Тобто 26,40-27,20 до кінця серпня.