Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Про курс валют.

Еще один партнерский материал от Влада.

Спасибо.

Про курс.

Давно не писав про курс. Тут все спокійно, гривня повільно зміцнюється, пропозиція валюти залишається великою, а НБУ викуповує надлишок доларів в резерви, таким чином, не допускаючи швидкого зміцнення. Тренд сильної гривні також підтримали рішення Нацбанку про зменшення викупу валюти з $20 до $5 млн з 1 серпня.

Ключовим фактором для зміцнення гривні зараз є продаж аграріями валюти від експорту зерна. Світові ціни високі і аграрії поспішають встигнути продавати.

Зараз у нас експортний бум, виручка експортерів знаходиться на максимумі з 2014р, що створює постійний приплив валюти на ринок. Експорт з України зріс вже на третину з початку року. (Експорт за січень-липень склав $35,513 млрд, що на 33% більше, ніж минулого року). Експорт металів зріс на 63%(!) до $8,633 млрд.

Що стосується вторинного ринку: у липні-серпні нерезиденти практично призупинили свою активність на ринку гривневих ОВДП, що позбавило валютний ринок додаткового надходження з боку пропозиції. Іноземці виходять з українських гривневих паперів, повільно зменшуючи свій портфель та фіксуючи прибуток.

Іноземці чекають – чи дійсно влада прагне реформ і готова приймати важливі закони для співпраці з МВФ чи лише займається імітацією. Плюс вони чекають, як Україна пройде пікові розрахунки за зовнішнім боргом у вересні.

Зміцнення до 26 не буде – владі не цікавий низький курс долара.

Бюджет розрахований за рік в 29,1 грн/$.

Митниця, податківці проти зміцнення гривні, оскільки це скорочує надходження податків і зборів, прив’язаних до курсу.

Уряд і НБУ також не в захваті від міцної гривні – переоцінка ЗВР та й SDR від МВФ, які надійдуть 23 серпня краще конвертувати валюту, а потім в гривню за вищим курсом для фінансування дефіциту бюджету.

Отже фактори НБУ, нерезидентів ОВДП, дорогого імпортного газу не дадуть курсу зміцнитися до 26, а фактори експортного буму з високими цінами не дадуть гривні впасти до 27,5.

Тобто 26,40-27,20 до кінця серпня.