Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Про обшуки в “УКРНАФТІ”

Управлінням з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ПАТ «Укрнафта» упродовж 2013-2015 років, за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що продажі видобутої сировини здійснювались, переважно, підприємствам, що входили до групи «Приват», а тому керівники ПАТ «Укрнафта», діючи на користь цих підприємств – покупців нафти, умисно надавали до Аукціонного комітету відомості про густину видобутої нафти, які не відповідали її реальним фізико-хімічним характеристикам, зокрема, щодо місткості барелів в 1 тонні нафти (коефіцієнт барелізації).

У кінцевому рахунку це призвело до заниження об’єму кожного лоту видобутої сировини, виставленого на продаж, і потягло зменшення його вартості, попередньо, завдавши шкоди ПАТ «Укрнафта» на майже 140 млн. грн.

В даний час, з метою відшукання документів, що мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, слідчими Генеральної прокуратури України, за підтримки СБ України, проводяться обшуки у службових приміщеннях ПАТ «Укрнафта».