Про північний потік-2. Україну. І зраду.

Про північний потік-2. Україну. І зраду.

Чому північний потік-2 (газопровід, який проходить через інші країни) є загрозою для України?

Тому що у випадку його запуску, кремль зможе транзитувати в Європу газ, без української труби. До цього це було неможливо.

Експерти, влада, опозиція, всі погоджуються з тим, що запуск північого потоку -2 спричинить наступні головні проблеми для України:

 • Україна втратить багато грошей, які ми отримували від транзиту газу (близько 2 мільярдів на рік, якщо порівнювати з 2018).
 • Збільшуються ризики військового вторгнення росії чи ризики здійснення бомбардувань, оскільки головний «продукт» росії може постачатися в Європу і без української труби.

Що ж треба було зробити щоб уникнути відповідних проблем?

Було 2 шляхи для України: Україна мала добитися гарантій довготривалого транзиту газу територією України в достатніх обємах/вартості транзитуТА/АБО зупинити північний потік -2.

Про вказані вище шляхи уникнення проблем від ПП-2.

Зупинити ПП-2 Україна можливості не мала, не має і не буде мати. Це питання лежить поза межами наших компетенцій чи можливостей.

Тут ми можемо тільки сподіватись на інших. Тут наші інтереси ніколи не можуть бути інтересами суб’єкта процесів. То ж надіятися що хтось зробить це за нас — це апріорі позиція безсуб’єктного тєрпіли.

Укласти договір на транзит газу, який би передбачав:

 • довгий період транзиту газу;
 • забезпечення прибутковості цього процесу;
 • або за рахунок об’ємів транзиту (близько 70 млрд. кубів в рік при сьогоднішньому тарифі і сьогоднішньому стані ГТС);
 • або за рахунок збільшення тарифів на транзит при зменшенні об’ємів транзиту;
 • або за рахунок модернізації ГТС (при зменшенні об’ємів транзиту).

А тепер перейдемо до фактів.

Читайте также:  О российских выборах, деолигархизации и бороде Коломойского.

9 грудня 2019 року, в Парижі, на зустрічі керівників України, Франції, Німеччини і росії, зеленський особисто домовився з путіним про газовий контракт, який передбачав:

 • Короткостроковий (5 років, до кінця 2024) договір на транзит газу українською трубою. Фактично договір передбачав транзит на період будівництва північного потоку-2 + маленький період.
 • ЗМЕНШЕННЯ об’ємів транзиту газу з 90 мільярдів кубів за 2019 рік, до 40 мільярдів кубів в 2021-2024. При цьому точка беззбитковості транзиту (бо утримувати українську ГТС дорого) — приблизно 60-65 мільярдів кубів. Тобто, в 2021, в 2022, в 2023, в 2024 ми здійснюємо транзит російського газу в Європу собі в збиток.
 • Тариф на транзит залишався незмінним. Тобто, при зменшенні об’єму транзиту в 2+ рази ми втрачали доходи в 2+ рази.
 • Зрозуміло, ніяких модернізацій української ГТС — ніяких перспектив укладання наступних договорів. Типу кінець транзиту в 2024 і все.
 • Більше нічого поточний контракт не передбачає.

30 грудня 2019 юрій вітренко підписав цей договір, тому що коболєв усунувся від його підписання. Ось пост перемоги вітренка:https://www.facebook.com/yuriy.vitrenko/posts/10157155199338458

Читайте также:  По 5600 вместо 11 000 голосований будет всего около 120-ти.

Пости десятків восторжених йдйтів з претензією на експертність постити не буду. Градус переможної істерії видно й по коментах в пості вітренка.

Про що сьогодні говорить українська влада?

Українська влада каже, що нас зрадили, бо:

 • не зупинили ПП-2;
 • бо в договорі Байдена з Меркель немає достатніх гарантій довгострокового транзиту;
 • бо ми втрачаємо гроші через відсутність транзиту чи мінімальні обєми транзиту.

Тобто, люди, які САМІ ДОМОВИЛИСЬ І ПІДПИСАЛИ ДОГОВІР З ПУТІНИМ кажуть, що їх зрадила Меркель з Байденом.

Так, Меркель з Байденом зрадили. Зрадили Польщу, Литву, Болгарію. Які не мали можливості впливати на процес, але та ж Меркель мала зобов’язання перед ними в рамках ЄС.

Але Україну зрадили не Меркель з Байденом.

Про північний потік-2. Україну. І зраду.

Україну зрадили Зеленський, Вітренко, Коболєв (самоусуненням, його не для світінням хлєбалом головою НГ призначали, а для захисту інтересів НГ) і ще десятки осіб меншого рангу, що уклали, на мою думку (і впевнений, з висоти історії теж) злочинну угоду з хйлом.

Меркель з Байденом, перед Україною, навідміну від тої ж Польщі, не мали жодних зобов’язань.

Більше того, до вчорашньої угоди, ми не мали жодних офіційних зобов’язань Німеччини щодо ПП-2, окрім публічних слів представників уряду, який через 2 місяці кане в лету.

До чого я це пишу:

Припиніть бл істерики. Істерити треба було в період з 9 грудня 2019 року до 30 грудня 2019 року. Тоді, коли Україна була суб’єктом процесу і могла вибороти для себе перемогу в тій війні, особливо зважаючи на те, що в Європи і в путіна не було варіантів.

Читайте также:  Если можно распилить бюджет, то в эту дырку сразу лезет затычка-Ермак.

Припиніть повторювати дурню, що вчора нас зрадила Меркель з Байденом. Зрадили. Але не нас. Нас зрадили 9 грудня 2019 року і 30 грудня 2019 року.

Пишу для того, що ймовірно, в нас знову почнеться катавасія з продовженням договору на транзит. І наші західні «партнери» вдовільняться будь-якою бумажкою, яку підпише клоун. А клоун, як ми вже бачимо, підписує все що треба хйлу.

Але нам треба не просто договір на транзит, а договір на транзит, який забезпечує хоча б беззбитковість цього процесу.

І я би дуже хотів щоб на момент таких переговорів, українці не слухали тих полупокерів, які вдавали з себе експертів в 2019 і легалізували злочинний договір своєю радістю. Я би дуже хотів щоб українці вимагали у влади укладення договору на транзит газу в об’ємах, достатніх для забезпечення хоча б беззбитковості.

Нам не треба зі своєї кишені фінансувати постачання російського газу в Європу.

Треба запам’ятати, що ніхто не буде відстоювати наші інтереси, якщо наша влада сама їх зливає.