Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Про тариф на газ.

Опозиція має говорити правду: вас турбує не 50 грн для 4% українців, а 20$ млрд., які може втратити російський Газпром

Починаючи з п’ятниці, країну знову колотить висмоктана з пальця «зрада». Тому я змушена знову руйнувати опозиційну міфологію навколо питання щодо введення абонентської плати за постачання газу.

Згідно інформації НКРЕ, для абсолютної більшості споживачів, ціни на газ зменшаться.

  • Я маю на увазі суму витрат на два рахунки – за спожитий газ та абонплату.
  • Якщо у вас є газова плита, газова колонка і ви використовуєте газ для опалення, ваш спільний рахунок знизиться в середньому на 4%.
  • Звертаю вашу увагу, що в Україні таких споживачів більше 54%.

Друге, якщо у вас є газова плита, газова колонка, то загальний рахунок на спожитий газ та за абонплату не зміниться.

Рахунок не буде меншим, але і не зросте. Таких споживачів в нашій країні 31%.

І тільки якщо у вас є газова плита, ви використовуєте лічильники G1.6, спільні витрати на газ піднімуться в середньому на 50 грн.

Таких споживачів в Україні 4%.

Проте, для компенсації цього підвищення НКРЕ готує зниження на цю ж суму вартості комунальних послуг в цілому.

Рішення НКРЕ прийнято у відповідності з ухваленим законом «Про ринок природного газу» та у зв’язку із запровадженням європейських правил, адже розділення плати на газ і абонплату, це загальноєвропейська практика. Таку практику застосовують Франція, Іспанія, Італія, Чехія, Швеція, Угорщина та інші країни.

Звертаю вашу увагу, що рішення про розподіл плати на газ і абонплату значно покращує позиції України в Стокгольмському міжнародному арбітражному суді, який розглядає два судових позови: Газпрому, який за умовою контракту «бери або плати» намагається стягнути з України $50 млрд, та справу про вартість транзиту газу по українській газотранспортній системі.

По другій справі Україна має можливість відсудити у Газпрому до $20 млрд.

Чи не тому сполошилися українські опозиційні політики, які свого часу заробляли мільярди доларів на співпраці з російським Газпромом?

Їх більше за все хвилює питання того, що російський Газпром може втратити $20 млрд, які необхідні сьогодні Україні. Тому говорить правду, що вас турбує не 50 грн для 4% українців, а 20$ млрд., які може втратити російський Газпром. І не смійте спекулювати на українцях, коли працюєте на Москву

Заступник голови фракції #БПП Ірина Луценко