Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Проект пенсійної реформи.

Минулої п’ятниці Нацрада підтримала наш проект пенсійної реформи, в якому ми передбачили не тільки можливість уже з 1 жовтня підвищити пенсії для 9 млн пенсіонерів, але й можливість стабільної, щорічної індексації, тобто підвищення пенсії залежно від росту середньої заробітної плати та інфляції.

Свого часу деякі політикани критикували нас за рішення щодо підвищення МЗП до 3200 грн. Усього того, чим нам загрожували, – ростом безробіття, інфляції, курсу долара, тощо – не відбулося. Навпаки, усі основні економічні показники демонструють стабільність і позитивну динаміку.

При цьому саме це рішення разом з іншими щодо стимулювання економічного росту і підвищення заробітної плати для працюючих дали нам сьогодні можливість розпочинати пенсійну реформу – надходження до Пенсійного фонду суттєво зросли за перші 5 місяців цього року і далі будуть йти з перевищенням.

І це приклад системного підходу, який дозволяє нам крок за кроком вирішувати проблеми, які накопичувались роками. Ми робимо крок №1, розуміючи, що це дасть нам можливість зробити крок наступний.

І для порівняння – за рік ми зупинили нарощування дефіциту Пенсійного фонду, в той час як за попередні 10 років Пенсійний фонд (окрім щорічних дотацій з державного бюджету) набрав ще біля 50 млрд. позик!

Volodymyr Groysman