Публічна заява колишніх керівників спецслужб США щодо «листів Гантера Байдена».

Ми всі присвятили значну частину свого життя національній безпеці. Дехто з нас працював на керівних посадах у політичних департаментах та відомствах, а дехто з нас працював на керівних посадах у Розвідувальній спільноті.

Декого з нас призначали політичними діячами, а декого — посадовими особами. Багато хто з нас працював на посадах керівників обидвох політичних партій.

Публічна заява колишніх керівників спецслужб США щодо "листів Гантера Байдена".

Також, ми всі вважаємо Московію одним з головних ворогів нашої держави. Ми всі розуміємо широкий спектр тієї явної та прихованої діяльності Московії, яка підриває національну безпеку США, дехто з нас знає поведінку Московії, бо працював на захист нашої нації протягом своєї кар’єри.

Дехто з нас працював проти інформаційних операцій Московії у США протягом кількох останніх років.

Мабуть, найголовніше, кожен з нас глибоко вірить у те, що результати виборів повинні визначати американські громадяни, а не іноземні уряди. Усі ми погоджуємось з занепокоєнням батьків-засновників США щодо шкоди, якої може завдати нашій демократії втручання іноземців у нашу політику.

Саме з усіх цих причин ми пишемо, що поява на політичній арені США електронних листів, які буцімто належать синові віце-президента Байдена — Гантеру, більша частина яких є пов’язаною з часом його роботи в правлінні української газової компанії Burisma, має всі класичні ознаки інформаційної операції Московії.

Читайте также:  Дмитро Пєсков про вивід російських військ і боєприпасів з окупованого молдавського регіону.

Ми хочемо зауважити, що ми не знаємо, чи електронні листи, надіслані New York Post особистим адвокатом президента Трампа паном Руді Джуліані, є справжніми чи ні, і що ми не маємо доказів причетності Московії — просто через наш досвід ми маємо глибоку підозру, що уряд Московії зіграв значну роль у цій справі.

Якщо ми маємо рацію, значить Московія намагається впливати на голосування американців на цих виборах, і ми є впевненими, що американці повинні це знати.

Існує низка факторів, які викликають у нас підозру щодо участі Московії.

Ця операція узгоджується з цілями Московії, які публічно нещодавно окреслило наше Розвідувальне співтовариство — створити політичний хаос і поглибити політичний розкол у США, а також підірвати кандидатуру колишнього віце-президента Байдена, і тим самим допомогти кандидатурі президента Трампа.

На даний момент для московитів, коли рейтинги Трампа пішли вниз, Москва має стимул відпустити гальма і зробити все можливе, щоби допомогти Трампові перемогти та/або послабити Байдена, якщо той він переможе.

Читайте также:  Пришли ФОПы, которые поверили в то, что «хуже не будет».

Операція «Ноутбук» повністю відповідає цим цілям, бо ця публікація електронних листів є чітко покликаною дискредитувати Байдена.

Ця операція узгоджується з деякими ключовими методами, які Московія використовувала у своїй багаторічній операції для втручання в нашу демократію — гакерство (за допомогою кібер операцій) і злив точної інформації або розповсюдження недостовірної або взагалі дезінформації.

І те, і інше Московія робила під час президентських виборів 2016 року — це переконання, яке поділяють і розвідувальна спільнота США, і розслідування діяльності Московії спецпрокурором Робертом Мюллером, і всі члени (всі республіканці та демократи) чинного Комітеті Сенату з питань розвідки.

Ця операція також узгоджується з іншими даними. За повідомленнями ЗМІ та експертів з кібербезпеки, наприкінці минулого року московити націлилились на Burisma та шляхом кібер-операцій отримали доступ до її електронних листів.

А український політик та бізнесмен — Андрій Деркач, на якого Міністерство фінансів США наклало санкції та визнало агентом Московії з 10-річним стажем (він втручався у вибори 2020 року), передав Джуліані матеріали про Бурізму та Гантера Байдена.

Читайте также:  ЕС видел широкий спектр медицинского оборудования.

На наш погляд, московити є задіяними у скандалі щодо електронної пошти Гантера Байдена, і це також узгоджується з двома іншими важливими моментами. Як пише Washington Post, посилаючись на чотири джерела, “минулого року спецслужби США попередили Білий Дім, що Джуліані є об’єктом впливу розвідки Московії».

Крім того, у ЗМІ зазначається, що зараз ФБР відкрило розслідування щодо причетності Московії до цієї справи. За повідомленням USA Today, «… федеральна влада розслідує, чи матеріал, який Руді Джуліані розповсюдив через «New York Post», … є частиною димової завіси з дезінформації, яка проштовхується Московією».

Ми не знаємо, чи ці звіти в пресі є точними, але вони справді вказують на таку ж стурбованість у відділах та відомствах нашої виконавчої влади, яка є і в нас. Прийшов час припинити втручання Московії в нашу демократію.