Рік олігархів.

Україна вчора відзначила важливу дату, що вплинула на наше життя вже зараз, і відіб’ється на житті наступних поколінь. Виповнився рік Шмигаліалі — беззмінному перебуванню при владу уряду Дениса Шмигаля.

Рік олігархів.

ФБ вже сповнений дописами, де «геніальні досягнення» Шмигаліади наведені в цифрах — від падіння виробництва, до Великого крадівництва та проваленої вщент вакцинації. ЗЕботва у відповідь навела цифри підвищення з/п — і сама ними насолодилася. Я у відповідь вкотре замислився про глибину людського ідіотизму.

Треба ж таке? Радіти підвищенню з/п на тлі падіння виробництва. На тлі долара, який тримається завдяки спекуляціям з ОДВП через залишки довіри до економіки України сформованої за президента Порошенка… Одного дня цей пузир лусне, і… в їхніх злиднях знову буде винний весь світ, крім них самих. Що поробиш? Буває. Але я не про те.

Серед іншого була відзначена важлива обставина. Вже рік як з уряду були посунуті «нові обличчя та технократи» імені Гончарука, а на їх місце прийшов прем’єр-виходець з ахметівського ДТЕК. Мовляв — от він початок реваншу олфігархів в українській владі! Саме ця фраза вухо різонула. Чому?

Читайте также:  Офис Зеленского запросил переговоры с Путиным, чтобы обсудить эскалацию на Донбассе.

Я вже чув цю мульку, ніби обрання президентом Зеленського, відкрило шлях багатьом новим молодим керіваникам-технократам, що увійшли до уряду Гончарука і яким, мовляв, не дали себе проявити через пандемію і олігархів про щодавили Шмигаля в прем’єри.

Ця байка — ідеологічний плацдарм для ще більш нових «нових облич» які рвуться у владу так само як Юрченки, Юзики, Дубінські та інші приведені «новим обличчям» Зеленським. Вони зараз будуть доводити всім, що зелені «нові обличчя» — неправильні нові обличчя, а правильні це вони, і тому їм треба дати владу….

А правда така. Оборудки Коломойцського з Центренерго почалися не за Шмигаля — вони почалися ще в серпні 2019 р. коли на Центренерго почали закуповувати через прокладки Коломойського вугілля з окупованих теренів. А коли Україна почала закуповувати електрику «у Білорусі», читай у Росії?

Восени 2019 р. руками «нового обличчя» Андрія Геруса. А коли ми побачили олігарха Коломойського в кабінеті президента Зеленського? Тоді ж. Восени 2019 р. І це не згадуючи суди, які позбавляли заводи Кроломойського платні за транспортування електрики, відміняли попереджджні судові вироки, тощо й тощо.

Читайте также:  Заява Зеленського про те, що вступ України до НАТО завершить війну на Донбасі.

Шановні про який реванш олігархів з призначенням Шмигаля нам розповідають? Реванш олігархів почався як раз за Гончарука — з приходом на Банкову президента Зеленського. З призначенням Шмигаля, сталося лише те, що давно мусило статися, бенефіциарам проекту «президеднт Зеленський» Коломойському та Пінчуку, нагадали про існування «Ахмєтова який не сидить». І про те що час ділитися. Владою.

Сторони розподілили сфери впливу. А щойно президент Зеленський підписав закон про держслужбу, який дозволяє обіймати посаду міністра вічному «виконуючому обов’язки». Тобто — міністрів олігархи можуть призначати в обхід Верховної ради.

Терези в бік олігархів хитнулися вже тоді, коли вибори виграв шоумен Зеленський. Рік українським топ-олігархам знадобився на з’ясування нових кордонів впливу кожної з груп. Розподіл завершився призначенням в прем’єри людини Ахмєтова.

Нині Україна перетворена на повноцінну олігархічну республіку, де топ-олігархи мають владу про яку вони не мріяли навіть за Кучми. Саме на них тепер працює економіка країни. Саме для них тарифи підвищують в 1,4-2 рази від часів Порошенка — на тлі світових цін на газ на третину нижчих ніж за Порошенка. І підвищуватимуть далі. І далі.

Читайте также:  Эти двое опять появились на Донбассе.

Суспільство про те про все не думає — суспільство з каналів топ-олігархів слухає байки-жахалки про страшного Порошенка. Суспільству треба думати «аби не Порошенко», замість «що з нами робиться?», аби не заважати олігархам.

Олігархічна Шмигаліада виглядає і працює саме так.