Рішення КС ліквідує держконтроль за фінансуванням партій і виборчих кампаній, заявляють у русі «Чесно»

Рішення КС ліквідує держконтроль за фінансуванням партій і виборчих кампаній, заявляють у русі "Чесно"

Рух «Чесно» закликає парламент і президента якнайшвидше втрутитися та із залученням усіх зацікавлених сторін напрацювати рішення щодо виправлення ситуації, що склалася з контролем діяльності політичних партій і кандидатів після рішення Конституційного Суду про невідповідність Основному закону низки положень антикорупційного законодавства.

У повідомленні зазначено, що КС своїм рішенням від 27 жовтня позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) майже всіх інструментів контролю фінансування політичних партій і кандидатів як у виборчий, так і в міжвиборчий період. Окрім виборчих звітів, НАЗК не зможе належним чином перевіряти поточну фінансову звітність партій і складати адмінпротоколи в разі виявлення порушень.

«Фактично партії та кандидати отримали можливість порушувати цілу низку законів і не нестимуть за це жодної відповідальності», — наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, КС оприлюднив рішення, яким визнав неконституційними низку положень закону України «Про запобігання корупції» і кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. У своєму рішенні суд, зокрема, резюмує, що законодавець «не дотримувксався принципів справедливості і пропорційності як елементів принципу верховенства права», а, отже, ст. 366-1 КК України суперечить частині 1 статті 8 Основного закону України.

Читайте также:  Умер раненый снайпером под Авдеевкой украинский военный – штаб ООС