Росія має взяти на себе політичну відповідальність за виконання рішень «Нормандського формату» – ТКГ

Росія має взяти на себе політичну відповідальність за виконання рішень «Нормандського формату» – ТКГ

Російська сторона має взяти на себе політичну відповідальність за реалізацію рішень «Нормандського формату», вважають в Українській делегації для участі у Тристоронній контактній групі (ТКГ).

Про це повідомляє Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі (ТКГ) у Телеграм.

2 березня відбулося чергове 150-те засідання ТКГ у робочих підгрупах.

Засідання Робочої групи з політичних питань мало на меті продовжити розгляд «Плану спільних кроків», взятого українською стороною  за основу для подальшого виконання домовленостей, досягнутих у Нормандському та Мінських форматах, зокрема перенесення термінів його виконання.

«Представники нашої делегації ще раз підкреслили, що основою врегулювання є чітке виконання спільних рішень, ухвалених у рамках роботи обох форматів і ТКГ, які мають необхідні механізми і для встановлення всеосяжного режиму припинення вогню, і для врегулювання гуманітарної та економічної ситуації на окупованих територіях, що надалі стануть основою для реалізації політичної частини угод», – йдеться у повідомленні.

Водночас українські делегати відзначили, що для цього має бути виконана головна умова – російська сторона має взяти на себе повну політичну відповідальність за домовленості, які уклало її керівництво на вищому міжнародному рівні.

Читайте также:  Президент инициировал неотложную ликвидацию Окружного административного суда города Киева

«Натомість, вони ухиляються від визнання такої відповідальності і продовжують наполягати, що РФ є лише посередником у конфлікті на рівні з ФРН, Францією та ОБСЄ», – наголосили в Тристоронній контактній групі.

У ТКГ вважають, що російська делегація намагається підпорядкувати всі питання (гуманітарні, безпекові, економічні) своїй політичній меті – примусити Україну та ОБСЄ вести прямі перемовини з представниками квазідержавних маріонеткових утворень як з повноважними представниками однієї зі сторін конфлікту.

«Українська сторона розцінює такі заяви як прояв неповаги до держав-учасниць «Нормандського формату» та міжнародних організацій, залучених у розв’язанні конфлікту, і як намір досягнути власних політичних цілей шляхом порушення відповідних міжнародних домовленостей», – заявили у Тристоронній контактній групі.