​​Російські повітряно-космічні сили порушили перемир’я в Ідлібі.

Туреччина: Турецькі військові провели четверте повітряне патрулювання півночі Сирії. Косметичність виводу курдських YPG трохи напружує турків, про що вони не втомлюються повідомляти американцям, які продовжують забезпечувати тих самих курдів та озброювати їх. Хоча в цілому цей надскладний процес йде за планом. Основне, що без стрільби.

В очікуванні трьохсторонніх переговорів в Анкарі, Туреччина вимагає негайного припинення нападів режиму асада та його союзників на північну сирійську провінцію Ідліб, що триває з 2 лютого. Ці напади спричинили сотні жертв серед цивільних та переміщення понад мільйона людей.

Свої вимоги Туреччина оголосила також в офісі ООН через свого посла Садіка Арслана.

“Туреччина ризикує життям своїх солдат і робить все можливе для запобігання нападів на цивільне населення та цивільну інфраструктуру в Ідлібі. Якщо ці напади не припиняться негайно, гуманітарна трагедія в Ідлібі буде дуже великою”, – заявив Арслан.

Тим часом, русня робить все щоб завадити мирному врегулюванню та напередодні дипломатичних зустрічей посилює військовий тиск.

Залісся: Цього разу припинення «перемир’я» без «припинення», прямо як на Донбасі (Тобто воно начебто діє, проте стріляють як і раніше), закінчила сама русня.

Не користуючись допомогою асадівських маріонеток вони першими розпочали бомбові удари по населеним пунктим Ідлібу. Передували таким атаками розвідка за допомогою БПЛА. Розвідка з залученням іранських безпілотників зачепила також район Джиср аш-Шунур та Саракеб.

​​Російські повітряно-космічні сили порушили перемир'я в Ідлібі.


Основні бомобові удари “скрєпоносів” прийшлися на міста Мааррат аль-Нуман, Кафр Набель та Кафр Румах. Знов гинуть цивільні. Офіційних виправдань нових вбивств поки зі свинособачих рил не надходило.

Ізраїль: Нетаньяху вчергове зустрівся з ху@лом в Сочі. Трьогодинні переговори завершилися без офіційних релізів. За словами лаврова, переговори між президентом мокшанії і прем+
‘єр-міністром Ізраїлю Нетаньяху були зосереджені на сирійському питанні.

Бібі правда, вкотре наголосив, що ми не потерпимо погроз Ірану, який використовує Сирію, щоб атакувати нас.

​​Російські повітряно-космічні сили порушили перемир'я в Ідлібі.

Великий Ідліб: Розуміння того, що дійсно станеться з Ідлібом в найближчій перспективі поки не має. Хоча очевидно, що без жорсткої військової позиції Туреччини шансів вижити у бунтівної позиції не багато. Проте, здається, що нова хвиля біженців все ж таки примусила турків діяти.
Одним з таких показчиків є «корупційний скандал», який розгорівся з подачі польового командира ХТШ в Алеппо.

​​Російські повітряно-космічні сили порушили перемир'я в Ідлібі.


Відомий командир Абу Абд, який зі своїм загоном розміщюється в місті Алеппо, опублікував безпрецедентне відео, в якому звинувачує ХТШ у корупції та безправному управлінні джихадом у Сирії.

За його словами військове керівницьтво ХТШ перетворило Ідліб на «золоту антілопу» та лише паразитує на його ресурсах. Ще Абу Абд звинуватив очільників ХТШ у здачі Кхан Шейкхуну та заявив що залишає організацію.

В свою чергу сили безпеки ХТШ заарештували зрадника та разом з ним одного з медійників угруповання – Ахмада Раххаля. Медійник скоріш за все був причетний до витоку скандалу.

І хоча, додаткової інформації щоб довіряти Абу Абд не має, сама поява такої заяви та скандалу який стався, на тлі переформатування сил Хайят Тахрір Аш-Шам, може свідчити про внутрішні процеси, які розпочалися в організації. Чим це вил’ється для Ідлібу насправді, побачимо.

Сирія: Проте не все гладко й в «сирійському королівстві» асада. Нове військове загострення що провокує власне кремль, не співпадає з часом готовності військ режиму. Сирійська армія під час останнього наступу отримала відчутного стусана і не може й досі оговтатися.

Нові чутки про поновлення наступу викликають хвилю дезертирів в її лавах. За останніми даними, лише з мешканців столиці та її окололиць дезертирували близько 100 військових.

Влада, щоб уникнути масової втечі з позицій посилила заходи безпеки в Дамаску. На блок-постах шукають дезертирів. Основна частина втікачів складається з колишніх повстанців, що пішли на примирення з режимом та перейшли на його бік у війні.

​​Російські повітряно-космічні сили порушили перемир'я в Ідлібі.

31 серпня опозиційні медіа ресурси розповсюдили інофрмацію про поранення 23 військових режиму, внаслідок підриву автобусу на міні в якому вони прямували. І ось з’явилося відео цього нападу. Звісно ж пропагандистьскі сирійські ЗМІ все заперечували.

[kkstarratings]