Російськомовних шкіл більше не буде.

З вересня 2020 року повний перехід на українську.

З вересня 2020 року російськомовні школи в Україні перейдуть на державну мову навчання. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

«Російськомовні школи (в Україні — ред.) ще є, проте з вересня 2020 року такі школи переходять на українську мову навчання. Школи мов меншин, які належать до мов Європейського Союзу — з вересня 2023 року.

Власне, і тих, і тих ми маємо до цього переходу підготувати. Проте в цих школах, які переважно навчатимуться українською мовою, все одно зберігатиметься можливість вивчати свій предмет — рідну мову — рідною мовою», — розповіла Новосад.

Як повідомлялося, в Україні 28 вересня 2017 року набув чинності закон «Про освіту», який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома або більше мовами.

Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською в окремих класах комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Конституційний Суд визнав цей закон таким, що відповідає Конституції.

[kkstarratings]