Розмір субсидій скорочується.

За повідомленням Мінсоцполітики у квітні було скорочено розмір державної допомоги у зв’язку з закінченням опалювального сезону.

У порівнянні з березнем 2021 року розмір соціальної допомоги знизився майже в 2 рази до 923 гривень.

Для виплати соціальної допомоги на сплату комунальних тарифів для 2.7 мільйона українських домогосподарств з державного бюджету було направлено 2.49 мільярди гривень.

Розмір субсидій скорочується.Слід зазначити, що в квітні 2021 року 76 100 домогосподарств подали заявки на отримання субсидії, проте затвердили їх тільки для 42 900 сімей, що майже вдвічі менше, ніж було в березні поточного року.

За новими правилами призначення субсидій кожен, хто потребує державної підтримки на оплату комунальних платежів, повинен знову подати заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи. А тим, хто має заборгованість, ще й копію договору про реструктуризацію боргу.

У минулому опалювальному сезоні субсидії отримували близько 3 млн сімей.

А от восени через різке подорожчання газу та зростання інших тарифів прогнозують звернення за державною допомогою близько 5 мільйонів домогосподарств.

От тільки субсидії отримають не всі, адже бюджетних коштів, передбачених на програму субсидій просто не вистачить. Згідно з бюджетом їх передбачено лише 36.6 мільярди, тоді як у минулому році, було 47.62 мільярди, у 2019 — 55 мільярдів.

Читайте также:  Робот с ИИ расстрелял Мохсена Фахризаде в Иране из пулемета.

І заборгованість по сплаті комунальних тарифів, яка зараз вже становить близько 80 мільярдів буде тільки зростати.