Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Розпочався комерційний імпорт електроенергії з Білорусі.

Розпочався комерційний імпорт електроенергії з Білорусі.

Шила у мішку не приховаєш – розпочався комерційний імпорт електроенергії з Білорусі.

Згідно з даних Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E) українські енергопостачальники 8 листопада мають намір імпортувати з Білорусі майже в 27 разів більше електроенергії, ніж на день раніше.

Про початок імпорту електроенергії 6 листопада ми вже розповідали раніше.

Імпорт електроенергії з Білорусі, який розпочався у суботу, сьогодні, 8 листопада, може зрости до 400 МВт-год.

Крім того, у компанії «Енергоатом» заявляли, що розглядають Білорусь як резервний постачальник електроенергії для покриття дефіциту потужності у разі позаштатних ситуацій в енергосистемі.

Україна може отримати протягом доби 9200 МВт-год білоруської електроенергії, що відповідає орієнтовно 2% добового споживання. За даними НЕК “Укренерго”, середньодобове споживання за період з 25 до 31 жовтня становило 432,3 тис. МВт-год.

За результатами добових аукціонів з розподілу міждержавних перетинів на 8 листопада, із запропонованих системним оператором 885 МВт перетину потужність 475 МВт на кожну годину доби викупило ТОВ “ЕРУ Трейдинг”, ще 400 МВт – “ТЕТ груп” та ще 10 МВт – ТОВ “Овіс” “.

На 9 листопада 885 МВт потужності перетину розділили “ЕРУ Трейдинг” та “ТЕТ груп” – 485 МВт та 400 МВТ відповідно.

За підсумками місячного аукціону на листопад 885 МВт потужності для імпорту з Білорусі викупила НАЕК “Енергоатом”, ще 15 МВт – ТОВ “Електро Ком’юніті”.

Нагадаємо, така ситуація на енергоринку виникла через брак вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ, через що більшість їх блоків вимушено не працюють.

А це ще в нас теплий листопад.

Українцям залишається сподіватись лише на природу, яка може дати нам теплу зиму і допоможе пройти цей важкий сезон. На владу сподіватись не варто, адже окрім брехні та популізму від неї нічого не почуєш.