СБУ заблокувала діяльність ботоферми потужністю понад 18 тисяч акаунтів

СБУ заблокувала діяльність ботоферми потужністю понад 18 тисяч акаунтів

Служба безпеки України заблокувала роботу ботоферми потужністю понад 18 тисяч акаунтів, яка працювала на замовлення кураторів з країни-агресора й деяких українських політичних сил.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

За даними співробітників СБУ, ботоферму організували троє мешканців Києва. Вони зареєстрували акаунти в електронних поштових скриньках заборонених російських поштових сервісів. Зокрема у жовтні минулого року під час проведення виборів до місцевих рад зловмисники розповсюджували недостовірну інформацію про ситуацію в Україні. Штучно підвищували соціальну напругу в суспільстві. Займалися «накручуванням» кількості голосів у соцопитуваннях, збільшували кількість замовних перепостів і коментарів окремих лідерів громадської думки та політичних діячів.

Оплата за надання послуг проходила через заборонені російські електронні гаманці. Це дозволяло забезпечити анонімність клієнтів, які замовляли підтримку необхідних меседжів у соцмережах.

У ході проведення обшуків за місцем розташування ботоферми в одному зі спальних районів столиці правоохоронці виявили на серверному обладнанні програмні продукти, які перебувають під санкціями. Вилучено комп’ютерну техніку, сім-картки операторів мобільного зв’язку, які використовували у протиправній діяльності.

Читайте также:  Максим Степанов: «До 97 тис. грн сплачує держава за лікування пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями»

Наразі в межах кримінального провадження за ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їхнього виготовлення) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.