Що сталось з санкціями проти Північного Потоку 2?

Мене питають всі мої знайомі, бо ніхто не може розібратись. Тому вирішив пояснити максимально просто. Відповідь: їх зняли не зовсім вірна. Точніше, частково вірна. Точніше, зняли найболючіші. Це зробила адміністрація президента Байдена не без схвального висновку Держдепартамента. Це сталося майже одразу після візита держсекретаря Блінкена в Україну.

Що сталось з санкціями проти Північного Потоку 2?

Чому? Невже американці Україну більше не підтримують і підігрують Путіну? Підтримують і свідомо не підігрують. І це рішення Білого Дому наразилося на шквал критики. Але Україну не підтримує українська влада, бо:

1) постійна і системна робота з партнерами щодо протидії ПП2 останнім часом зійшла нанівець. Зеленський на прес-конференції навіть дорікнув екс-голові Нафтогазу, що той витрачає гроші на піар за межами України. Але то був піар і проти Північного Потоку 2. Невігластво — руйнівна штука;

2) нещодавня ситуація зі свавільним звільненням голови Нафтогазу сильно розізлила Вашингтон, який допомагав впроваджувати в Україні реформу корпоративного управління державними компаніями. Рішення уряду Шмига… (закреслено) Зеленського завдало суттєвого удару і по реформі, і по довірі. Блінкена в Києві також не почули.

Читайте также:  Відсьогодні Україна у "жовтій зоні" карантину.

3) роздратуванням США моментально скористалися німці, які у Вашингтоні переконували Держдеп, що «там» реформ не буде і нема чого тримати напруження в американсько-німецьких відносинах через українських ретроградів. Якби 2 роки тому Зеленський не лише звільнив супер-професіонала Валерія Чалого, а і призначив нового, потужного посла України в США, то був би шанс відбити атаку.

Маркарова, при всій повазі, у Вашингтоні нова людина і напрацьовувати необхідні зв‘язки і контакти буде ще принаймні рік. Що далі? Зрада-поразка? Ще ні, попри те, що нинішня влада зробила для цього все, що могла і навіть більше.

Але в США проти скасування санкцій повстали конгресмени з обох партій, всередині Євросоюзу починається активний протест окремих країн, ВР сьогодні ухвалила відповідне звернення по Північному Потоку 2, а активісти, експерти і парламентарі, які багато років чинять спротив російській загрозі українській безпеці, зібрали під сотню підписів під закликом зберегти санкційну політику.

Так, зараз лихоманка. Чим закінчиться — невідомо. Проте, точно можна сказати — це прямий наслідок непрофесійності і невігластва влади, про який попереджали заздалегідь. Одна помилка може коштувати Україні занадто дорого. І ми навіть знаємо її по імені.

Читайте также:  Шапитолий времен Зеленского.