Слово Міністра оборони до Дня Соборності України

Слово Міністра оборони до Дня Соборності України

22 січня ми відзначаємо День Соборності України. В цей день 102 роки тому на Софійській площі у Києві було проголошено об’єднання Наддніпрянської та Західної України.

Історичне об’єднання відбулося у оточенні недружніх сил та без надійної підтримки на міжнародній арені. Свій новий шанс Україна отримала 24 серпня 1991 року. Сьогодні ми знову зіткнулися із зовнішньою військовою агресією історичного ворога — Росії. Але на відміну від подій 100-річної давнини, ми, як кажуть, перебуваємо на «правильній стороні історії». Більшість країн світу засуджують російську агресію проти України, окупацію та анексію наших територій.

Українська держава вистраждана багатьма поколіннями українців. Більше сотні років тому ми були роз’єднані між імперіями. Але 22 січня 1919 року захід і схід України з’єдналися в єдину соборну державу. Сумно, але вона не встояла. Люди хотіли жити разом в своїй країні, а їм не дали. Сьогодні історія повторюється — нас через пропаганду та бойові дії на Донеччині і Луганщині намагаються розділити на схід і захід. Але ми сильніші, з досвідом Соборності України зразка 1919 року. Для нас Акт Злуки і донині є дороговказом гуртуватися і боронити свою Україну.

Читайте также:  Як наразі реалізується гендерна політика держави у Збройних Силах

Нині ми чітко розуміємо, що наша сила передусім у надійному війську, широкій міжнародній підтримці та суспільній єдності. Саме надійне військо — запорука існування Єдиної Соборної Української Держави. Саме наші воїни та потужний волонтерський рух, активне громадянське суспільство зараз є одними із справжніх гарантів об’єднаної України та її незалежності. Тож вітаємо зі святом усіх, для кого Україна — не просто контури на політичній мапі світу!

Слава українським воїнам!

Слава Україні!

Міністр оборони України Андрій Таран