Сьогодні — Міжнародний день ООН

Сьогодні — Міжнародний день ООН

24 жовтня відзначається Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Цей день є річницею з моменту ухвалення Статуту ООН — документа, який описує всі цілі та напрями в роботі Організації.

Ідея створення ООН виникла ще на початку Другої світової війни. Президент Сполучених Штатів Америки Ф. Рузвельт і Прем’єр-міністр Великої Британії В. Черчилль, перебуваючи на військовому кораблі в Атлантичному океані поблизу острова Ньюфаундленд (Канада), 14 серпня 1941 р. підписали Атлантичну хартію, у якій було проголошено цілі двох держав у війні проти нацистської Німеччини та її союзників. До Хартії 24 вересня 1941 р. приєднався СРСР, який на той час вів жорстокі бої з військами німецького вермахту. Представники 26-ти союзних держав, які воювали проти країн гітлерівської коаліції, 1 січня 1942 р. заявили про свою підтримку Атлантичної хартії та підписали Декларацію Об’єднаних Націй. У цьому документі вперше було використано назву «Об’єднані Нації», запропоновану Ф. Рузвельтом.

Офіційна мета організації — підтримання міжнародного миру та безпеки. З самого моменту заснування членом ООН була й Україна. Проте особливий етап співробітництва нашої держави й Організації Об’єднаних Націй почався після початку війни на Сході та окупації Криму. Тоді, у березні 2014 року, на запрошення уряду в Україну прибула Моніторингова місія ООН з прав людини.

Читайте также:  В ближайшие сутки в Украине ожидается повышенная влажность

Одними з найважливіших досягнень Організації є підписання декларацій про права людини в грудні 1948 року й про принципи міжнародного права 1970-го.

24 жовтня вусьому світі та Україні проводять зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням.

АрміяInform підготувала цікаві факти про ООН

  • Діяльність Організації Об’єднаних Націй фінансується коштом внесків держав-членів до її бюджету.
  • ООН має власну поштову службу, що випускає поштові марки.
  • Офіційних мов організації — шість.
  • Україна була однією з перших серед 51 держави, що підписали Статут ООН.
  • Найдовший виступ на засіданні ООН тривав 4 години 29 хвилин. Виступав Фідель Кастро.
  • Прапор ООН не може використовуватися без дозволу Генерального секретаря організації.
  • Найбільше миротворча Місія ООН була у Дарфурі (Судан) та налічувала 26 612 миротворців, у партнерстві з Африканським Союзом.
  • Статут ООН складається з 8778 слів.
  • Жінки в Місіях ООН становлять: 30 % невійськових миротворців, 10 % поліцейських та 3 % військових миротворців.
  • Нагороди ООН: Нобелівська премія миру (2002), премія Пібоді (1950), приз Сахарова за свободу думки (2003).
Читайте также:  В гонке за вакциной от COVID-19 необходимо помнить о бедных слоях населения - ВОЗ

Підготувала Олена Степанюк